bugün

bir tanrının varlığına çeşitli nedenlerle inanmamış kişilerin camiye gitmeme sebepleridir. Niye gitmezler anlam veremedim bunca hayatım boyunca kafamı kurcalamıştır bu soru.

not:sazan.avi
ateistler camiiye gitmedikleri gibi kurban da kesmezler, zekat da vermezler. asıl üzücü olan bunlardır...
müslümanız diye geçinen biz cahil insanlarda camiye gitmeyiz o zaman en büyük neden biziz. hem müslümanız deriz hemde bile bile lades oynarmış gibi camiye gitmeyiz. o halde sorunun cevabı zaten biziz.
1. cami nedir? islam dinine mensup kişilerin ibadet ettikleri mekan
2.islam da bir yaratıcı inancı var mıdır? evet .
3. ateist kişiler yaratıcı,din,ruh,cennet, cehennem vb. gibi kavramlara inanırlar mı? hayır
4.ateistler inançsız mıdır? evet
5.bir yaratıcının olmadığına inanan kişi ibadet eder mi? hayır
6.ibadet etmeyecek kişi camiye gider mi? niye gitsin.

not: bu arada türk kızları ile ilgili başlıklar azaldı, ateistler ile ilgili başlıklar artışta.
bir yaratıcıya, tanrıya inanmadıklarından kaynaklanıyor olabilir mi? hepsini geçtim bu zındıklar ne kiliseye ne de bir başka ibadethaneye giderler. ilginçtir.
edit: liseli kafası böyle çalışıyo napacan işte idare edecez, ilerde tokuşup bakirliklerini kaybettiklerinde kızların da erkeklerin de beyinleri normal çalışmaya başlıyor.
bir onlar degil gitmiyen dini tekeline alan bir zihniyetin oldugu bir ulkede insanlarin imamlarin arkasin da saf tutmamasi daha isabetlidir sivil cuma namazina gitmek en mantikli eylemdir din somurusu yapan zihniyete iyi bir darbe olacaktir ateistler bu dini kendi tekeline alan zavallilar daha yidir. gitmemekte hakli olan insan toplulugudur ateistler.
nedenleri yoktur. Ateist neden camiye gitsin ki.
hacca da gitmiyorlar. bir ateist nasıl hacca gitmez anlayamıyorum..
Kurban bile kesmiyorlar anlamadım ben bu işi.
ilginçtir. esasında bir ateistin camiden çıkmaması başını seccadeden kaldırmaması gerekir ama demek ki bu tür yeni çıkmış. *
müslüman olmamalarındandır.

görsel