bugün

evet arkadaşlar bu başlık altından neden bir ateiste kanınızın kaynamadığını ve niçin ona asla ve asla güven duyamayacağınızı açıklayabilirsiniz. ilk ben başlıyorum.
ateistlere güvenip de bir malımı emanet edemem çünkü;
ateistte allah korkusu yoktur, omuzlarında meleğin günahları yazdığına inanmaz. bu yüzden neme lazım aşırıverir verdiğim malı sonra haberim yok kaybolmuş der olur biter niye vicdanı sızlasın ki madem cehennemde ceza çekeceğine inanmıyor.
sana inanmıyorum deyip terk edebilir.
allahım mazoşist miyim?
çünkü inancın güzel ahlak için gerekli olmadığını bilmiyorum. çünkü ben inançlı olanın kutsal, doğru, dürüst, güzel olduğunu kafadan kabul ediyorum. çünkü ben hiç sorgulamıyorum.
Ateistlere güvenmiyorum çünkü ateist olmayanların kellelerini kesiyorlar!

(bkz: ışid)
sus lan çomar!
ayrıca ışid de allah korkusu var da ne oluyor. her türlü pisliği yapıyor. nitekim sadece ışid le sınırlı da değil ışid müslüman kafasının zaten dışavurumu.
tabi canım çalar çalmadım der falan, bak tayyip hiç çalmadım diyo mu? bizim kriptolu telefonlarımız dinlenmiş deyip tübitak kadrosunu değiştiriyo.
Dürüstlük hicbir dinin yada inanc sisteminin ürünü degildir. Dinler yokken de dürüstlük, insana zararli şeyleri yapmaktan uzak durmak vardi. Bu nedenle kisinin inanci sadece kendisini baglar ve beseri iliskilerde güven tesis etmeye zerre katkisi yoktur. Bu kafayla ateiste değil sakalliya din iman edebiyatı yapana inanip donunuza kadar kaptiriyorsunuz ama hala akillanmadiniz.
bir insan olsun dini ister hristiyanlık ister yahudilik ister musevilik olsun bana dürüst değilse güven vermiyorsa dürüst bir ateist birine güvenmeyi tercih ederim.
Vicdan > inanç

Hala bunu anlamayan insanlarin oldugunu gosteren baslik.
Bir insanı ahlak sahibi eden din değildir. Din insanı korku ile zorla dizginler. Dinsiz insanlar yalnızca kendi vicdanı ile hareket eder. Siz tanrı korkusundan hırsızlık yapmaz tecavüze yeltenmezsiniz biz bunların doğru olmadığını bildiğimiz için bunlardan uzak dururuz. Sizin anlayacağınız gibi diyeyim: biz ataizler sizden daha aylaklıyıs.