bugün

hiç bir dine mensup olmayan, dolayısıyla da allah yok, kuran yok, peygamber yok, tövbe haşa, deme lüksünde olan yurdum insanının az buçuk içerisinde iman kıvılcımlarının parlamasına neden olan renkli hareketliliktir. helal olsun kardeşim al bir abdest, çek bir kelimei tevhid, şehadet et. bismillahirrahmanirrahim. eşhedü enla ilahe illallah, ve eşhedü enne muhammeden abdühü verasülühü.
türkiye şartlarında imanlının hızlı hızlı ateistleşmesi değildir tabi.

ki entry bile islamın nasıl basitleştiğinin kanıtıdır. şimdi buraya yazılanı okuyacam hiç bir şey anlamadığım halde imanlı olacam. çok mantıklı.
ki bu sizin için de geçerli hiç bir anlam ifade etmediği anlamadığınız halde arapa cümleler mırıldanınca imanlı oldum sanıyorsunuz ne dediğinizi bilmeden inandığınız tanrıyı mı yoksa kendinizi mi kandırıyorsunuz bilinmez.
sahi senin tanrın benim kalbimi mühürlememiş miydi lan.
ne imana gelmesi ?
unutma tanrın istemezse ben imana gelmem, böyle yazıyor kitapta..
13 yaşında beyinlerinin yıkanmaya başlayıp biraz olgunlaşınca gerçeğin farkına varmasıyla ve g*tünün tutuşmaya başlamasıyla imana gelen ateist türüdür.
sen bide onları mevlütte görsen ağlarsın.

(#26439844)
bir kere nesnel ateistse yani hava atmak veya duygusal sebeplerden ateist olmamışsa dinleri az çok bilir. eğer bir dini seçecekse bunun islam olacağını sanmıyorum. tapu gibi budizm dururken, nihilizmi, materyalizmi kişiye hissettireceken gidip metafizik alemlerde neden uçsun?
yani saçma bir rüya bu, umarım tez zamanda uyanırsın.
(bkz: akp den sonra biraz olan inancı da kaybetmek)
(bkz: sende istiyorsun inkar etme)
insanlar küçük yaştan itibaren islamla yetiştirildikleri, dolayısıyla default olarak müslüman olduklarından tam tersi daha olasıdır. Bir düşünün, aileniz dindar olmasa bile küçükken mahallenizde, okulunuzda duyduklarınız dinsizliği bir hakaret olarak algılamanıza sebep olmamış mıydı?