bugün

a: ben var ya allah'a inanmıyorum.
b: biz küsüz. içki içiyorum diye konuşmuyor benimle. şu sufiye söyle o iletir mesajını.
a: allah yok diyorum yok.
b: sen var mısın?
a: varım tabi baksana.
b: ölünce geçer, üzülme.
a: allah varsa kötülük niye var.
b: kim dedi sana allah iyi diye.
a: tanrı her dinde mutlak iyidir.
b: uydurma, ayet mi var. allah allahtır, iyi filan değildir. sensin iyi.
a: insanlar dini kendi uydurmuş, halkın afyonu din.
b: afyon filan değil oğlum, şarap. cins misin? siz de var ya 1000 yıldır bir sürü evliya dine şarap diyor umursamıyorsunuz, marks afyon demiş diye kafa ütülüyorsunuz. kuru serseri işi oğlum, hiç din kuru olur mu? sen bir fırt versene, aferin bak şarap içiyorsun.
a: günah değil mi?
b: hem allah yok diyon, hem günah diyon.cimri misin sen. hem marks paylaşın demiyor mu.ver bir fırt.
a: iyi al.
b: elhamdülillah.
a: baksana. tanrı kaldıramayacağı taş yaratabilir mi?
b: öyle şeylere hevesi yok.
a: laf çevirrme, hani onun her şeye gücü yeterdi.
b: kafandan tanrı uydurma be. tanrı 2 kere 2 yi beş yapabilir mi, iki nokta arasında doğrudan daha kısa mesafe bulabilir mi, filan. insan geyiği bunlar. tanrı varsa geometri mi kurtaracak seni.
a: dini insanlar kendisi uydurmuş.
b: yapar bu hıyarlar.
a: ya senin bana tebliğ yapman lazım. sen hiç bana allah'ı anlatmıyorsun.
b: allah'ın halkla ilişkiler sorumlusu muyum lan ben. manyağa bak, inanmıyorsan inanma, bana mı inanmıyon. hem ben onun işine karışmam, sonra bozuluyor. seni kızartmak istiyor belki.
a: cehennem yok ki.
b: ne var?
a: dünya var, ben varım, ağaç var...
b: nasıl var?
a: var vardır, yok yok. ex nihilo nihil.
b: o zaman var ne zamandan beri var?
a: big bangtan beri.
b: big bang ten önce ne vardı?
a: hiç.
b: * al bir yudum daha iç.
b:var ne zamandan beri var?
a:sonsuzdan beri, 11 boyutlu evreni duymadın mı sen hiç?
b:yok bana sadece big bangi öğrettiler.
a: boşver arkadaş,içelim.
b:içelim.
b: evet 11 boyut, tabi. 11 boyut desene abi baştan. demek ki her şey yoktan çıkmadı, 11 boyuttan çıktı. 11 boyut da 10 boyuttan çıkar, o öyle - sonsuza gider zati...
bir sofunun peşinden cennete gideceğime bir bektaşi ile cehenneme gitmeyi tercih ederim denilesi durum.