bugün

ateist arkadaşınız varsa sık sık açılabilecek konudur. ne sizin kanıtınız vardır ne onun. böyle boşluğa gider.
Ateistin kanıtı vardır sonuçta ispat edilememiş her şey geçersizdir. Bilimle maneviyatı karıştırmayalım please.
Onun da size tanrının olmamasını kanıtlayamaması ile durum eşitlenir.
Tabaktaki makarnadan somut ne vardır. Ona makarna yap ve güzelce ibadeti tamamlayın.

(bkz: Dur ayet gösterince soldan soldan iman geldi)
ateistten nasıl bir kanıt bekliyor ki allahcılar?

yok yani siz hiç şöyle bir şey duydunuz mu?

ben gidiyorum bilimsel bir kuruma diyorum ki q diye bir madde buldum. ee hadi kanıtla diyorlar, ben de diyorum ki: sen olmadığını kanıtla.

q diye bir maddenin olmamasının kanıtı zaten var diye ortaya attığın şeylerin yetersizliği veya gerçek dışılığı oluyor.

o yüzden bir şeyin olmadığını kanıtlamak diye bir şey olamaz.
kendine kanıtlamış ve nirvanaya ulaşmış durumdaysan başkalarını ikna etmene gerek yok zaten. yüzündeki şaşkınlık ifadesiyle anlatsan da anlamayacaktır.
http://www.youtube.com/watch?v=lo8K63FHDOs

şöyle etrafınıza bir bakın, islam doğrudur falan filan demiyorum. Çok daha temel bir konudan bahsedicem. Avrupa'ya gitmiş insanlar bilir avrupanın gözünde islam aşağı yukarı bu. "Aydın" gençliğimizin gözünde de tam olarak bu. Yukarlara Norveç tarafına çıkarsanız, onların gözünde zaten bütün dinler bu ya neyse ona hiç girmiyorum.

Etrafınıza baktınız mı hafızanızdan? Ha şimdi bana dikkat kesilin bakmayı bırakın. Orada sadece islama, allaha düşman değil doğaya düşman bir gençlik göreceksiniz. Hayatı kendisine verilmiş olan hayat tarzının kölesi olmaktan ibaret hale gelmiş, kendi dışındakileri öteki, öcü, terörist vs. olarak gören bir nesil. Bu nesle dinle gitmek mantıksız zaten. Onların önce psikolojilerinin düzeltilmesi lazım.
görsel