bugün

anlamamıştır ne anlaması? hatta gerizekalılar 15 temmuzu atatürkçü komutanların yaptığını sanarak sokağa dökülmüştür..
recep tayyip erdoğan, devletin en üst seviyesinde bulunuyor. kendisi her şeyin başından beri farkında zaten. yoksa fetullah gülen örgütünü yıkabilecek bir planı yapıp, uzun vadede bunu uygulayıp yıkamazdı. bunu daha önceki başbakanlar, korkularından deneyemedi bile.

recep tayyip erdoğan'ın atatürk'e söylediği sözler, başbakanlığından sonra tamamen siyasi'dir. siyaset bunu gerektirir. bu sebeplerle recep tayyip erdoğan başta gelmemektedir.

recep tayyip erdoğan'ı sevmiyorum, fakat gerçek, gerçektir. yiğidi öldür, hakkını yeme.

gelelim muhafazakarlara, onların anlayabileceği bir durum yok ortada. güçlü karakteri nerede görürseler, onun altına üşüşürler. din başlı başına böyle bir yapıdır çünkü. sana da bebekliğinden beri aynı hikayeler anlatılsa, sende çok yüksek ihtimalle tam olarak böyle bir insan olursun.

kimsenin bir şey anladığı yok henüz. çünkü kaos daha yaşanmadı. o anlama evresi kaosların yaşandığı dönemlerde olur, o da geç olur zaten.

bizim oyunun içindeki piyon olmaktan çıkıp, oyunu kuran kişi olmamız gerekiyor. recep tayyip erdoğan tam olarak bunu yapmaya çalıştı, bakalım neler olacak.

ben oyumu "recep tayyip erdoğan diktasının sonu olacak" a yatırıyorum. faziletçilerin kurdukları oyun maksimum yüz senelik bir oyun. rakiplerinin binlerce senelik oyunları var, daha ortasına bile gelmediler. kısa vade için umarım tam tersi olur, çünkü diktanın savaş ortamında yıkılması, vatandaşlar için büyük yaptırımlar demek. yıkılacaksa, savaş döneminden sonra yıkılsın.