bugün

selanikte doğmasının getirdiği şüphe neticesinde çıkmış bir iddia olabilir.
bu yüzden "ne mutlu türküm "demiştir. *
atamı rahat bırakın artık. atamı diyorum; çünkü böyle düşünen birisinin atası olamaz. soyisminden anlar adam be!
edit: entry büyük ihtimal silinecek ama umrumda değil, dayanamadım ve yazdım. yazım kuralıymış zoraki tanımmış s.kimde değil!
türk olmaması türkiye cumhuriyeti nin kurucusu olduğu gerçeğini değiştirir mi? sizin gibilerin çeşitli spekülasyonlar yaratarak karalamaya çalıştığı kişinin bu ülke için canı pahasına mücadele etmesi ve sizin iddianız doğru olsa bile bu türk olmayan kişinin binlerce türkü harekete geçirerek bu vatan için savaşması bile ona saygı duymanızı gerektirmez mi? oturduğunuz yerden konuşması kolay. iş ülkeye sahip çıkmaya, bu vatan uğruna can vermeye gelince görürüm ben sizin türklüğünüzü.
"türkiye cumhuriyeti topraklarında yaşayan ve ben türküm diyen herkes türktür" diyen adama ırkı ne olursa olsun yöneltilmemesi gereken iddiadır.
(bkz: türküm diyen herkes türktür)
(bkz: ne mutlu türküm diyene)
yarın okulunuz yok mu kuzum, andımız falan hani?
genetik açıdan doğru olan iddiadır. öncelikle türk nedir? orta asya'da yaşayan çekik gözlü, kırmızı yayvan suratlı, tip olarak çinlilere benzeyen ırktır. türkiye'de bunlardan kaç tane vardır? peki sarışın mavi gözlü kaç tane türk vardır?
genetik olarak türkiye topraklarında yaşayan insanların %99,999'u, -buna milliyetçi geçinip kafatasçılık yapanların tamamı dahil- türk değildir.

kalkıp da bok atmak için o türk, bu türk değil demek yerine kendilerinin yüzde kaç türk olduklarına bakmaları gerekmektedir.*

edit: bu kadar hızlı eksilendiğine göre sözlükte de yoğun olarak bulunmaktaymış o kafatasçılardan. katılmadıysan, karşı çıkıyorsan, cesaretin varsa çık karşıma. öyle gizliden vurup kaçma.*
türk olmasa bile * türkiyeyi kurtarmış büyük adamdır.
bu nasıl bir kafatasçılık anlaşılır gibi değil. mustafa kemal atatürk bizim atamızdır, nokta!
türklüğün yeniden yaşatılmasını ona borçlu olduğumuzu düşünürsek, ne olduğu pek önemli değildir. icraata bakmak yeterlidir.
"ben de patlar uçlu kelekerim" diye cevap vermek istediğim übersonik, fantastik iddia.
Türk olmuş olmamış hiç önemli değil. Kalbi Türklük için atan herkes hakiki Türk' tür. Türklük ve vatan için yaptıklarına bakalım. Türkleri ve Türkiyeyi kurtarmış, devrimler yapmış, yüceltmiş ve gençlere emanet etmiştir. Biz daha nerelerdeyiz.
gerçek olup olmaması önemli olmayan, atamıza değerinden hiçbirşey kaybettirmeyecek olan iddiadır. bu iddiayı ortaya atanlar atatürk milliyetçiliğinin ne demek olduğunu biraz anlasaydı; bizim böyle şeylerden gocunmayacak olduğumuzu bilirlerdi, şu anadolu'da hangimiz saf türküz ki, ayrıca saf türk olmanın ne önemi var ki bunu önemseyelim. ne demiş atam " Ne Mutlu Türküm Diyene. " burdaki "diyene" kelimesi anlayacak kapasitede olanlar için herşeyi açıklıyor aslında, amaç bir etnik kökene vurgu olsaydı; "ne mutlu türk'e" ya da "ne mutlu türk olana olurdu." bu kadar basit aslında olay, ama amaç tahrik etmek, amaç atamıza olan kini kusmak onlar için, gerisi teferruat.
pigmeler bile saf ırk değilken yapılan gereksiz önermedir.
(bkz: başlık açmış olmak için başlık açmak)
En azından öle bişi varsa bile, ki inanmıyorum!

Şu anda "Ne mutlu Türküm demeyi kendine yediremeyenlerden"
"dağlarımıza yazılı olmasını bile hazmedemeyenlerden"
"istiklal marşımızı ıslıklayanlardan"
"Biz Atatürkçüyüz diyip, laikiz diyip onun ardına sığınıp vatanı satanlardan"
"Aslını bilmek ve aslı ile öğünmek yerine geçmişinden utanıp, karalayanlardan"
"Dedelerinin kanlarıyla suladığı bu topraklarda şimdi rahatça entry girip atatürk
türk deilmiş diye soranlardan"

DAHA TÜRK'TÜR

ATATÜRK 'ki;

-Özünden "ne mutlu Türküm diyene" sözünü söyleyen ve yaşayandır.
-Orta asya Türk araştırmalarını başlatandır.
-Orhun yazıtlarına sahip çıkmamızı isteyendir.
-Öz türkçe çalışmasını başlatıp, TDK ve Tarih kurumunu kurandır.
-Etnografya müzesini kurup bizim geçmişimizle bağımızı koparmayandır.
-Nerede Kominist Görseniz Başını ezin diyendir. Kominizm'e tehlike olarak işaret edendir.
uzun bir süre Kızıl bayrak taşıyan Gençlerden daha türktür.

Diğer okul derslerinde öğretilenleri hepiniz bilirsiniz zaten.

(bkz: yiğidin hakkını yiğide vermek)
(bkz: ters bile gelse doğruları tastik etmek)
olmasa ne olur dedirten iddia.atatürk'ün türk olmaması, onun bu topraklar için yaptıklarını yok etmeyecek veya önemsizleştirmeyecek.
bunu iddia edenlerin orospu çocuğu olmadığını iddia etmek kadar saçmadır.
idda uydurmaya pek meraklı ırk düşmanlarının uydurduğu başlık.
sağlıklı bireylerin umursamayacağı iddiadir. Diğerleri için üstün nezaketimden taviz vermek zorunda kalabilirim.*
türk olmak maharet değil, "türk gibi" olmaktır önemli olan.
iddia sahipleri kendi soyuna bakmalı ilkin. bunların bir çoğu da türklük'ten uzak yobaz kafalardır, sırf atatürk'ü milletin gözünde soğutmak, ona olan nefretlerini bu tarz iftiralarda tatmin etmektir. kendi kendini avutan yalancılardır. kimi de çıkıp yunan olduğunu iddia eder atatürk'ün neymiş de selanik'te doğmuş, yunan toprağıymış ora. bak hele... ulan demezler mi adama bu ülkeden 1.250.000 yunan mübadelede sınır ötesine taşındı, yine yüzbinlerce ermeni terk-i diyar eyledi, şu an yaşadığın şehirlerden, köylerden... sen önce bak bi' kendi kanına, bulanık!!!
Atatürk'ün türk olması değil, evrensel bir değer ve mazlum milletlere ışık tutacak bir lider olması tartışılmalıdır.
olabilir muhtemelende öyledir ama haticeye değil neticeye bakmak lazım...
atatürke bok atmak için götünü yırtan yavşakların iftirasıdır.türk kimliğine bu kadar hizmeti olan biri arnavut olsa ne değişecek makedon olsa ne değişecek.
vatan haini mi ilan edicez.bu vatanı kurtarmak için cephede kelle koltukta ordu yönetmiş şarapnel parçası yemiş yaralanmış bu adam. türk tarihindeki yeri belli.türkü makedonu arnavutu mu kalmış.
Nihal atsızın Türk olmadığı ve
hitlerin alman olmadığı gibi savlardan da anlaşılacağı gibi milletine sahip çıkıp ben şuyum diyenlere hemen karşı tez geliştirip yok sen bu değilsin etiketi yapıştırma hevesi vardır.
güncel Önemli Başlıklar