bugün

devletin reisi olduğu halde, o dönemin en mühim memleket meselesi olan lozan barış görüşmelerine bi zahmet edip de iştirak etmemesi ve yerine ismet inönü'yü vekaleten göndermesi durumudur.

-bu boşvermişlik değil de nedir yani?!
Yerine iso yu göndermiştir.

Keşke kendi gideydi.
ona bakarsak, izmir'de bile vurmaya kalktılar.
anadolu'da bile sevilmiyor demek ki.
lozanı imzalayan diğer tarafların bu antlaşmaya devlet başkanları düzeyinde katılmaması göz önünde bulundurulursa normal olan durumdur. herkesin dışişleri bakanını gönderdiği bir anlaşmaya sırf şov yapmak için cumhurbaşkanı olarak katılacak bir kişi tanıyorum ama ben.*ilginç olan ise isim vermediğim halde herkesin bu kişiyi anlayabilmesi.
Batıya Benimle değil yaverimle görüş ben ondan bilgi alırım demiştir. 80 kiloysa 79 u taşak yani anladın keko?
yahu troll de olsa insan, ciddi bir başlık açtığını sanıyorsa o başlığa ait tüm donanımlarının olması gerektiğini bilecek diye kaç kez söylememiz gerekiyor?
bu en basit 'troll yasası' dir halbuki. lozan görüşmelerinin devlet başkanları düzeyinde imza altına alınmadığını araştırma zahmetine girmemenin nedenlerini 2639849 farklı başlıkta izah edebilirim. ama tanımı yaparken mesajı verip geçelim.

tanım: kiraya zam yapmasın diye 1 ay öncesinden ev sahibinin kıçında gezen zihniyetin hezeyanı.
Halifenin ingiliz gemisiyle arkasına bile bakmadan topuklamasi.
ilginç durumdur.

tarihi izaha muhtaç.
işte bir gün daha çomarlar 'gerçeğin' peşinde (harika bir program ismi olur)

'ahmet para nerde?, yok, mülteciler ne oldu?, onlara biz bakıcaz, eee o zaman para nerde? yok, ee mülteciler ahmet?

sebebini bilmiyorum ama eşit seviyedeki kişilerin görüşmesi uygun görülmüş olabilir. belkide ismet inönünün daha iyi pazarlamacı olduğunu düşünmüş olabilir.
ya da kendi benim gibi çabuk parlayan biri olmuştur zamanın ve hayatın getirdikleri yüzünden, görüşmelerde hırsına kapılıp milletin hakkını alamama riskine girmek istemiştir.
bunlar hepsi benim tahminim ve hiç bir ard fikrim yok bunları söylerken tamamı ile objektif olmaya çalıştım çomarların aksine.
görüşmeye bir çok düşman ülke başkanı da katılmadı.

görüşmeye katılanlar diğer devletlerin bakan konumundaki kişilerdi. doğal olarak o da kendinden alt kademe birini gönderdi. osmanlı'da padişahın sadrazamı veya veziri göndermesi gibi.

başlık, atatürk düşmanı orospu çocuklarını tespit etmemizi de sağlamaktadır.