bugün

çağdaşlığı içip sıçmak, açılıp saçılmak, dinden, maneviyattan uzak bir yaşam olarak değerlendiren ve hatta dini, ahlakı, maneviyatı çağdaşlaşmanın, gelişmenin önünde engel olarak gören bir neslin ilhamını nereden aldığını gösteren olaydır.

http://www.youtube.com/watch?v=te2cWmVlb8E

bununla birlikte;
(bkz: atatürk ün din alimlerini astırması)
(bkz: atatürk ün kuran a gökten indiği sanılan demesi)
(bkz: atatürk ün islam a verdiği zarar)
babama benzedigi yondur. ne var lan bunda? baban seni sunnet ettirirken sana mi sormus?
içirdiyse de o kesin 5 yaşındaki ülkü'nün merakından kaynaklanmıştır.o yaşlarda bir çok çocuk ''yasak'' içeceklere merak duyduğu için annesinden ve babasından ona da tattırmasını rica eder,bir yudum alır,içecek iğrenç gelir ve olay biter.
kendi öz evladını satan yobazları görmeyen bazı orospu çocuklarına dert olmuştur. bu kadar düşünceliyseniz eğer o geri kalmış kafalarınızı ona buna bok atmak için değil de birilerine faydalı olmak için çalıştırın.
Burada yazan kimse atatürk'ün manevi kızı olmadığına göre kimsenin yorum yapmasına gerek yok. kardeşim size mi içirdiler? yada ne içip ne içmediğinin tartışılması ne kadar önemli?
çarpıcı bir tespit.

ne olursa olsun atamıza laf yok.
Oglan cocuklara sakso cektiren sultan ve halifelerden iyidir cok afedersiniz baska dilden anlamiyor bunlar. Iyi padisahlarda vardi ama halen bazı padişahlarin sübyanci ve oglanci olmadigini sananlar var zilyon delil gosterilmesine ragmen safirik. Ayrica genclere laf ederken bu padisah ve sultanlarin yaptigini sayarsak gencler yaninda melek kalir melek tamam mi dinfoloz.
5 yaşındaki çocuk bira içemez, içirmenin sebebi de odur tanısın ona göre olmadığını anlasın. olay bira içirmek te değildir muhtemelen yani biranın tadını alması. zaten çoğu 20 yaşındaki adam bile bir yudum bira içmekten aciz bir bünyeye sahip iken bir çocuk bira içemez.

zaten 5 yaşında bir çocuğa gerçekten bira içiren ruh hastasıdır. yani böyle saçma salak saçmalıklarla atatürk'ü eleştirme olayına girmeyin...
Benim için olağan durum. Olağan olması belki de babamın bana 6 yaşında rakı yudumladırmasından kaynaklanıyordur.
olagan durumdur. babam da gobek bagim dustukten sonra bonzai icirmisti bendenize. mal biraz ucuzcaydi ama yokluk iste. ataturk gene iyi adammis bira vermis. ayricana 8 yasinda evlenen muslumanlar ne ayaksiniz lan.
bana göre gayet olağan ve normal durumdur benimde çocuğum olsa bira içiririm hattablue moon içiririm, budweiser içiririm, corona içiririm. muhtemelen çocuk bira fabrikasında herkesin bir şeyler içtiğini görmüş ve tutturmuştur. ağlamaya başlayınca da içecek bir şeyler verilmiştir. bu bira da olabilir başka bir içecekte. amerikan başkanı yapsa kimse itiraz etmez herhalde. varsa yoksa atatürkü kötüleyin. kötüleyin bakalım ananızı, babanızı kurtaran adamı.
bu başlığı açana o yaşda ne içirdiklerini düşününce şükredilesi bir olaydır.
Çocuğun biranın tadını merak etmesi sonucu tadını öğrenip uzak durması için yapılmış bir eylemdir, sanılanın aksine kıyamet kopartılıcak bir şey değildir.
Misafirler gelmeden önce hepsinin bardağından birer yudum rakı içip başım dönerek bahçede çime uzandığımda 3-4 yaşındaydım ( ailem anlatıyor )
Babam evlatlarının sigara içmesini asla affetmeyecek bir adam, küçükken bizi öyle bir durumda reddederim diye korkuturdu. Kendisi sigara kullanmakta.
Çubuk kraleri iki parmağımın arasına alıp sigara içiyor gibi yapmam ardından da babam özenmeyeyim diye bana sigara denettiği zaman 7 yaşındaydım, içime çekemedim ve boğuluyordum. Çocukluk psikolojisinden mi kaynaklanır nedir bilmiyorum, 21 yaşındayım halen sigara içmişliğim yoktur.
6 yaşında kız çocuğunu kendine eş seçecek kadar aklı tutulmuş arapları kendine "peygamber" tayin edenlere zor gelmiş durumdur.

adam en azından çoluğa çocuğa hallenmemiş. pisliğinizi böyle temizleyemezsiniz.

millet din diye sıktığınız yalanları öğrendi artık, kıvranmayın boşuna.
gormus gecirmis hele izmirli laik beyaz turk kategorisine mensup her ata bireyince ornek alinasi durum.
mustafa kemal(atatürk değil)'in çocuklara kötü örnek olduğunu gösterir. şu devirde yaşasa bonz da çektirirdi.
yalandır diyen sığırlara şahitlik ettiğimiz hede. manevi kızı televizyonda o resim için
-burada bira fabrikasında bana bira içirirken
diye dipnot düşmüştür. tvde hemde. fotoğrafı geç kız kendi söylemiştir. çok salaksınız lan kemalistler çok cahilsiniz.
Görüldüğü üzere bir annesi kerhane sakini çocuğunun zoruna gitmiştir. Hemen peygambere sarmıştır.
Ne alakaysa artık.
Kutsalıma dokunma kutsalına söverim demiş kısacası. Mal işte.

Yalnış yapmıştır mk atatürk. Kötü örnek olmuştur sonraki nesillere.
Canımı Atatürk verdi yapmaz o öyle.
şuan ki liderlerin lisede çocukların evlenmesini olumlu karşılamalarıyla ve çocuklarına hırsızlık yaptırmalarıyla karşılaştırırsak gayet normal bir şeydir. ne yazık ki bu ülkede çocukları evlendirmek ve hırsızlık yapmak alkol kullanmaktan daha ahlaklı sayılır.
6 yaşındaki kız çocuğuyla nişanlanmış olmaktan daha iyi olan durumdur.

Edit: yarası olanlar eksiliyor. Oysa ben kötü bir şey yazmadım.
Nitelikli dolandırıcılık, kalpazanlık, ihaleye fesat karıştırma, rüşvet, kaçakçılık gibi suçlardan fezlekesi bulunan mütedeyyin milletvekilleri var. Asla içki içmiyorlar.

*

Hoca’ları da öyleydi rahmetli.
28 kere filan hacca gitti.
Zimmete para geçirdi.
Mahkûm oldu.
içkiyi ağzına sürmezdi.

*

Abra kadabra şirketleri, davul tozu minare gölgesi holdingleri kurdular, camilerde tezgâh açıp ortaklık parası topladılar, paralar hokus pokus oldu… Bırak içkiyi, alkol var diye kolonya bile sürmezlerdi.

*

Keriz Feneri malum…
Dini-imanı alet ettiler, mübarek ramazan ayında, burnuna sinek konmuş Afrikalı aç çocukların fotoğraflarını gösterip bağış topladılar, sahte makbuzlarla indiragandi yaptılar, kendilerine gemi aldılar, villa aldılar, sevgililerine yedirdiler; Las Vegas’a kumara bile gittiler.
içki içmiyorlar.

*

Bunları yakaladığı için yargılanan savcımız ne demişti? Zekât hırsızlarını koruma altına alan bir güç var, ben bu güce hırsızların imparatoru diyorum, demişti. Eminim içmiyordur, o hırsızların imparatoru.

*

Laf Almanya’ya gidince, aklıma geldi. Berlin’in en lüks genelevini bir vatandaşımız açtı. Havuz var, sauna var, disko var, restoran var, sarışın var, siyah var, her renk fuhuş var, her yol var. Bi tek alkol yok. Mekana içki sokmuyor.

*

Çalabilirsin.
Soyabilirsin.
Kandır, dolandır.
Fuhuş yap, yaptır.
Aman diim bira falan içmeye kalkma.
O çok fena.
Ahlaksız mı olacaksın başımıza.
Yılmaz Özdil.
5 yaşında ki kiz cocugunun evlendirilmesine ses cikarmayan insanlari rahatsiz eden davranış. Kiz çocuklarını diri diri gomseydi ayakta alkislardiniz dimi.
Şaşırtmamistir.
Bir yobaz olsa bira içirmek yerine kıza tecavüz ederdi haklısınız saldırmakta çünkü yanlış yaptı hem bu asılsız iddiaları Kendinize saklayın.
güncel Önemli Başlıklar