bugün

kemalizm dininin tanrısı.
öncelikle bakılması gereken el-ilah (ay tanrısı).
kutsal kitabı nutuk.

not:ben demiyorum bir tane kemalistin sözü.
anıtkabir'i tavaf edersen kemalist oluyorsun. böyle de bir uygulama geliştirmişler haspalar.
kemalizmi din zanneden yazarımsı söylemi. dalga geçin yobazlar geçin dalganızı siz biz islamiyete saysak ateistlik diyip topa tutardınız kendine yapılmasını istemediğin şeyi başkasına yapma demişler ama siz işinize geldiği zaman bu söze kulak asar gelmediğinde duymazdan gelirsiniz beğenmeyen siktir olup irana gitsin size ihtiyacımız yok.
arap kültürü yalakalarının espri mantığına örnek olsa gerek. her alanda yobazlaşmayı başardılar, tebrik ederim.
arap hayranı itlerin atatürk'e laf atma girişimlerinden biri. atatürk insandı, peygamber değildi. lakin sen kabul etsen de etmesen de atatürk bu ülkeyi kurtaran adamdır. eğer o temellerini sağlam atmasaydı, cumhuriyeti getirmeseydi; bugün burası ırak'tan farksız olmazdı. bak dikkat et, o dönem bizi kurtaran demiyorum, bugünü de kurtaran diyorum. siz anca geçin klavye başına o adama laf atın. ülke için yapsanıza bir şeyler mına koduklarım.
insanların kutsal adlettiklerine atıf yaparak, bir liderin toplumsal konumunu aşağı çekme ve soğutma çabası.
kemalizm bir din değildir, siyasi görüştür. *
kürt sait ve fethullah gibi tipleri ilahlaştırmak yeni din üretmektir.
-ulu önder atatürk.