bugün

evet, belki atatürk olmasaydı uludağ sözlük olmazdı ama eminim ki eğer atatürk günümüzde yaşasaydı yapacağı ilk işlerden biri uludağ sözlük'ü kapattırmak olacaktı.

ne yazıkki artık uludağ sözlük gericiliğin propagandasının yapıldığı ve laik cumhuriyetin değerlerine dinamit koymanın odak noktası haline gelmiştir. günün her saatinde şeriat propagandasının yapıldığı, genç beyinlerin yıkanmaya çalışıldığı, gericiliğin ön planda olduğu bir organizasyon olmuştur burası. modern ve çağdaş türkiye'nin kurucusu ulu önderin devrimlerinin tam zıttı şeklinde bir ortama kavuşmuş bulunmaktayız. öyleki artık yobaz çevrelerce uludağ sözlük giderek popülaritesini arttırmış bir nevi onlarca kurtarılmış bir bölge haline gelmiştir. hal böyleyken kimse çıkıpta değerlerimizin pasifize edildiğini inkar etmesin. durum böyledir ne yazıkki..

sadece yobazlıklada kalmamış, kürtçü-komunist çevrelerce de yoğun abluka altına alınmıştır sözlük. yine zaman zaman ortaya çıkarılan kürdistan başlıkları, kürtçülük düşüncesinin ön planda olduğu, bölünmenin olağan bir durum olarak gösterildiği yazılara alıştık artık. biri çıkar kürdistan özerk olsun der diğeri çıkar sosyalizm tek kurtuluş yolu diye savunur... bir allahın kulunda atatürkçülük bizim tek kılavuzumuz, mustafa kemalin askerleriyiz diye yüksek sesle dile getiremiyor..
daha geçen kemalizmin gerekliliğini ve günümüz şartlarınca nasıl bir kurtarıcı yol göstereceğine dair yazdığım yazı yüzlerce eksi almıştır.

açık söylüyorum eğer ulu önder yaşasaydı yapacağı ilk işlerden biri bu platformu sonsuza dek kapattırmak olacaktır. bunu 26 yıllık tarihçi sıfatıyla söylüyorum. özgürlükçü, demokratik, anti emperyalist bir kişilik olan önderimizin çağdaş ve modern türkiye arzusuyla yapmayacağı bir yaptırım yoktu. bu bağlamda gericiliğin ve bölücülüğün odak noktası haline gelmiş bu platformuda bu haliyle tek bir gün bile yayında durdurmayacağı aşikardır. bunlada kalmayarak eminimki buranın sahiplerine de gerekli cezaları en ağır biçimde vereceğine eminim. en büyük sorumlular onlardır çünkü. dilediğince at koşturan, iğrenç fikirlerini genç dimağlara empoze ettirmeye çalışan bu kişilere yaptırım yapamayan pasif kişilere gerekli cevabı verebilirdi atamız.

benim hala bir umudum var ama. gerekli mercilere gerekli uyarıları göndererek uludağ sözlük'ü engellettirebiliriz hala.
http://www.ihbarweb.org.tr/ihbar.html adresinden yapacağımız başvurular kayda alınmaktadır. yobaz, gerici, bölücü uludağ sözlük'ün kapatılmasını istiyorsak bunu yapmalıyız. atamızın değerlerine, laik türkiye'ye sahip çıkıyorsak sanal alemde de kendimizi göstermliyiz.

enjoy herkese.
özgür sözlük ortamlarının o zaman hiç varolamıycağını düşünecek olursak kapatılmasıda söz konusu olmazdı.
kendi döneminde içinde olduğu toplumun önünde olan bir insanın 2010 yılında yaşadığını varsayarak kısıtlayıcı bir anlayış içinde olacağını belirtmek ya kötü niyetten kaynaklanan, ya da neyin ne olduğunu bilmemekten kaynaklanan bir sorun.
atatürk'ü yobaz zihniyetle karıştıran yazar önermesidir. emin olabilirsiniz ki atatürk şu an yaşasaydı internette herhangi bir sansür uygulamazdı. herkesi akp hükümeti sanmamak gerekir.
(bkz: niyetimi okudum dinimize amin)
atatürk hakkında hiç bir fikri olmayan trol yakıştırması. atatürk hangi yıl doğdu desek cevap bile veremez. ilköğretim birinci sınıf öğrencisi daha ciddiye alınasıdır.