bugün

"atatürk uyandığında kendinize kaçacak delik arayın olum" , genç bir arkadaşın ağzından dökülmüştür bu kelimeler.

gerçekten o hayal dünyasının altında buna kendini inandırmış, aslında ondan ziyade biraz daha eskiye gitse, ilkokul öğretmenin öğrettiği "atam kalk" tarzı şiirler o yaştaki bir çocukta nasıl bir etki bırakacağı düşünülmemiştir, belki annesinin babasının aşırı laik tutumundan dolayı dünyaya yeniden bir mustafa kemal gelmeyecek görüşüne inandırılmış, belki de ailesinde bulunan bir komutan akrabası tarafından bu hayali şeyler o küçücük çocuğun beynine empoze edilmiştir. her ne olursa olsun 15-16 yaşlarında birinden bu cümleyi duymak gerçekten soğuk duş etkisi yaratıyor.

ek: sözüm size laik geçinen analar, babalar, öğretmenler, komutanlar...
atatürk' ün uyandığında çok pis dayak atacak olduğunu ifade eden çocuğun yakarışıdır.
atatürk uyansa en başta kendini putlaştıran laik'leri kovalardı.
nedense bu fikirler hep şakirtlerin ağzından çıkıveriyor nedir derdiniz bu kuyruk acınız anlatın biz de öğrenelim. sayenizde uludağ sözlük bir tek isim olarak sözlük kaldı. donanım haber buradan daha kaliteli bir forum sitesi bak içtenlikle söylüyorum.
Atatürk'e vefasızlık eden kim varsa onlar korksun. Bunun laiklikle alakası yoktur. Vefasızlıkla alakası vardır. Ve Allah vefasızları sevmez.
sevgili şakirtler korkmayın uyanmaz. o öldü.
"atam sen kalk ben yatam" diye şiirler okuyan gerizekalı ile aynı kişidir. Sonuçta Atamız bize bu vatanı emanet etmiş. Görevini yapmış "Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır" demiş ve hakkın rahmetine kavuşmuştur.
Şimdi sorarım atam sen kalk ben yatam yada atatürk uyansa bık bık bık yapardı demek ne salakça bir düşüncenin eseridir ve evet Atatürk uyansa kendini bu şekilde sözlerle pulaştıran peygamberleştiren insanlar kaçacak delik arardı kimse değil. Artık bir iş yapılacaksa benim, senin, bizim elimizle olaktır. Atatürk ölmedi yüreğimde yaşıyor diyorsun peh. konuşmaktan ortalığı karıştırmaktan başkada bi iş yapmıyorsun.
Atatürk'e küfür edenlerin, üzerinde Atatürk resmi olan paraya tapmaları ne komik..