bugün

eskiden genç-yaşı, öğrenci-liseli, apaçi-köylü demeden uzatırlardı. Atatürk bu ya almadan olmaz. alırdın. sonra peşinden koşar aslında biz yardım topluyoz da bağış falan derlerdi.

sonra yok ben atatürk resmi almak istemiyorum diyemezdin. yani sonunda derdin tabi de, kuran okunan kanalı geçip eğlenceli bir şey izlemekteki azapla kalırdın. ya da kalmazdın herneyse.

bu adamlar yine türedi. ancak bu sefer bilerek dünyadan bi haber, turşu amca veya ninelere onların da solcu tipli olanlarlarına uzatıyorlar. adam da alıyor para veriyor napsın.
aşırı dincilerde din yolu ile olduğu gibi bu da kemalizmin çıkarcı yönünün kanıtıdır.
-ama;liboşların, özgürlük üzerinden duygu sömürü yapmalrına benzemez diye devam ettirlecek önerme yada kürdistancıyız diye eziliyoruz diye ...
bir adet örneği bursa avp - kızılay bölgelerinde faal olan çakal tayfasıdır. uzatıp aniden gözünüze sokar, siz broşür mü nedir? diye alınca, peşinizden -para! para? diye kovalamaya başlar. ulan ben senden almadım ki sen sokuyosun gözüme ne olduğunu anlamadan.
bir deniz feneri vardı ; ''allah rızası için'' kaç ülkeden bilmem kaç milyon kişi dolandırıldı.

ben de karşılaştım ama resmi almadım, atatürkçülük resim almakla olmaz.
güzel kişilerdir...
duygu sömürüsü şu anda iktidarda olanlara özgüdür. atatürk'ü fikirlerini savunmak duygu sömürüsü değildir. onu savunmak çağdaşlığı ve dürüstlüğü savunmaktır. duygu sömürüsü, dağarcıklarında dini kullanma, iftira atmak, salya sümük ağlamak olan ve aslında kendileri de uyanık cahiller olan siyasilere özgüdür ve ne yazık ki, bu cahiller, cahilleri güzel kandırmaktadır. bu ülkede adın dindara çıktı mı, gemini yürütür, kübünü doldurursun ve dokunulmazlık kazanırsın. tam bir ahmaklar demokrasisi ve mürteci burjuvazi elitizmi !