bugün

klasik bir ne yapacağını bilmeyen sahte kemalist sözü.

atatürk yaşasaydı eğer, bu sözü söyleyenleri bir güzel siktir ederdi yanından. kendisi demiş "beni görmek demek yüzümü görmek demek değildir...", "ey yükselen yeni nesil, cumhuriyeti bizler kurduk onu yüceltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz." sonra sen kalk her durumda atatürk olsa ne yapardı de.
menemeni yakın diyen bir önderin yapacağı gayet açıktır.

edit: başlık bana kalmış...
erdoğan başbakan olduğuna göre hiç bir lacivert yapamazdı.
dersimde yaptığını tekrarlardı sonunda da dersimde yaptığı gibi ingilizlere yalamalık yapan kürt aşiret reislerine botlarını yalatırırdı.
bu millet için ne yapmaz dı ki ? sorusunu akla getiren bir başka soru. ne yazık ki bu millet insanlara hakettiği gibi davranmıyor, deyim yerindeyse harcıyor. (bkz: siken yaranır)
atatürk kimliğini bir kenara atıp tekrar mustafa kemal olurdu.
padişaha resti çekip subaylık görevini bıraktığı gibi rütbeleri söker tekrar samsuna çıkardı.

ya da siz bunları sormayın diye yazdığı gençliğe hitabeyi, nutuk u yırtar atardı.
(bkz: ay bu kemalistler öldürecek beni)
(bkz: bu şimdi ölmediğini mi iddia ediyor)

edit : sözkonusu bakınız üstteki entry'i değil , başlığın "saçmalığını" referans almaktadır.
cem yılmaz'ın bir seyirciyle diyaloğunu hatırlayınız.
(bkz: atatürk öldü artık)
atatürk arapların ne olduğunu çok iyi biliyordu ve ona göre hareket ederdi.
Tayyip Erdoğan ne yaptı ve yaparsa aynısını yapardı.
Netanyahunun çoktan eline verirdi kahveyi..! Kuduste birlikte kahve bile içerlerdi. Kahve zihni açar..
Tayyip erdoğan ne yaparsa onu yapardı diyenlere hassiktir çekerek gülüyorum.
Biri radikal dinci grubun hepsini asmış, diğeri bu grupla kanka olmuş ve darbe yapacak kadar güçlendirmiş.
Aktrollüğü birakirsan beyninin en azından bir tarafı çalışabilir.
atatürk ümmetçi değildir o yüzden evrensellik adı altında arap menfaatlerini millete kakalyan ümmetçilik ütopyası için hiçbir şey yapmazdı.
israille arasını hep iyi tutardı diye bir şey yok ancak kudüs için bir şeyleri göze almayı boş bir çaba olarak görürdü.
tahminlerim bu yönde. kudusü umursayanlar dinleri için umursuyor zaten. yoksa israillin topraklarında olan bir yeri israil başkent yapıyor diye bu kopan yaygaranın başka bir mantığı yok. çünkü bu bir sembol. orayı israil in başkent yapması sembolik olarak güç gösterisidir. bir nevi dindarlar arası it dalaşı ki hrisityanların bu olaya sıcak bakması da komik. kudüs onlar için de kutsal çünkü. haçlıları gaza kudusü alacağız diye getiren katoliklerin trump ın yahudi maşası olmasına bu denli sessiz kalmasının ardında ciddi bir anlaşma vardır kesin.
tez istiklal mahkemesini kurun

az biraz temizlik yapacağız derdi.
görsel
ATATÜRK olsa o ne yapardı goygoyunu siktir edinde, asıl ATATÜRK olsaydı siz ne yapardınız, onu deyiverin. Götün götüm kaçıp saklanacak delik aramak dışında.