bugün

halisidirler. analarına köyün imamı muska yazmıştır, bunlar olsun diye. hepsi köyün imamına benzerler.
Elbet çağdaş birisi lazımdı bu millete. Ve bu atatürk oldu. Eğitimi getirdi. Az da olsa özgürlüğü getirdi. Filozof gibi adam. Toplumumuzu geliştirmek istiyorsak Atatürk gibi birine ihtiyacımız var. Bunun noksanlığını yaşıyoruz.
Hepiniz toprak olup gideceksiniz arkanızdan esameniz bile okunmayacak ama 1000 yıl daha geçse bile, çatlasanız da patlasanız da m.k.atatürk bütün dünyanın önünde saygıyla eğildiği lider olarak kalacaktır.
Cahillerdir.
Ölmüş bir adama düşmanlık değildir olay. Atatürkçü geçinenlere itibar etmediginiz zaman aynı tayfa tarafından uydurulmuş saçma kalıplardan biridir.

Yarı türküm. Ama diğer tarafimla daha çok gurur duyduğum kesin.
Türküm. böbrek.avi olmayacaksam kafa tasimda da türk kemeri mevcut. Ancak kendisini sevmiyorum. 1923'e kadar Musluman rolü oynayıp halktan destek almış, bazı işler basarmis, ancak gücü eline alınca Muslumanlara zulüm etmiştir. (Babanın adı yorgo olurducular gelmesin. Onu eleştirmen Fransız mandası istemem anlamına gelmez. Muslumana düşman olmayan halk kahramani bir liderin kurucum olmasini umardim.)

Bununla beraber kendisinin demokrasi getirdiğini sananlar vardır, her yerde yazdığım gibi burda da yazıyorum.

ilk meclis ile 1938 yillari arasında seçim de yoktu demokraside. Bildiğin tek parti, yani Osmanlinin son donemindeki padisahliga benzer dönemi vardı. Burda zurnanın zirtladigi yer ortaya çıkmasın diye Mustafa Kemal tarafindan formalite iki muhalif parti kuruldu. Oraya halkin muhalifleri dolunca orasi da kapatıldi.

Egemenlik halkindir sözü sadece yapılanları orten bir süs idi.

ilk demokratik seçim dediğin şeyi ismet inönü yaptı. O da seçimde hezimet alınca, Kemalizmin ilk döneminin kadrolastirdigi yargı, %57 ile seçilmiş başbakanı asti.

O günden beridir Kemalizm denilen şey geri gitmektedir. Hatta ilkokulda dayatılan ders olmasa, su an zaten çok olmayan hayranı daha az olurdu. Zira kemalizmin uygulamayi ongordugu sisteminin demokrasi olmadığını bugünün Kemalistleri bile söylüyor.
sıra atatürk dönemine gelince pek demokrat kesilen mallardır.

şu rezillerden bir tanesi olsun "osmanlı şunca yüzyıl demokrasiyle mi yönetti?" veya hadi osmanlı'yı geçelim, "yahu bizimkilerin kurduğu şu ileri demokrasinin neresi demokrasiye benziyor?" diye dert etmez ama devrim ortamındaki, halkının %95'i okuma yazma bilmeyen bir ülkede, üstelik de dünyadaki demokrasilerin inişte olduğu bir dönemde neden hemen demokrasi kurulmadı diye ağlaşır!

demokratlığını sevdiğim samimiyetsizleri.. hayır, iki dakika delikanlı olup, "atatürk savunucusu olduğumuz şeriat düzeninin dibine dinamit koydu, garazımız ondandır" deseler eyvallah!.. dertleri demokrasiymiş!.. hassittirin ordan!..

aslında bunların dertleri şeriat da değil. öyle olsa 13 yıldır ancak bir arpa boyu yol giden akp'ye "şeriat isteriz" diye muhalefet ederlerdi.
1) Osmanli islam'a aykiri sistemdir. Allah, işi ehline verin buyurmaktayken, Osmanlida soyculuk safsatası vardı. Cennetle mujdelenen dort halife babadan ogula gecmedi.

Osmanlı demokrat değildi ama senin Kemalistler gibi demokrat olmadığı halde demokratim palavrasi atmıyordu. Sorun bu. Osmanlı böyle iddiada ne zaman bulundu ki onu böyle elestiresin. Kemalist düzen ise bu sahte etiketler olmasa yok olacağını biliyordu çünkü.

Bununla beraber Osmanli'da lüks ve israf vardı ki bu Allah'in lanetledigi bir şeydir. Allah Resulü kendisine hediye edilen yumuşak bir yatağı reddetmiş, devlet hazine agzi dolu olan Halife Ömer üzerinde yamalı gomleklerle gezmekteydi.

2) Evet şeriat istiyorum. Zira şeriat istemeyen kişi Müslüman olamaz. Ornek olarak Allah Kuran'da katil olana kısas yapın buyuruyor. Kim de çıkıp "bence 10 yıl hapis olsun" derse kâfir olur. Zira ayeti inkar etmiştir. Seriatte ise bunun gibi birçok emir ve hüküm mevcuttur. Size gelip ben şeriat istemem yaa diyen sözde Musluman'i Müslüman gormeyin. Cahil diye geçip gidin.
Aynı zamanda türk düşmanlarıdır.
https://www.youtube.com/watch?v=GF7VZTFQahM
Ekseriyeti çomar.
ipne gibi puşt gibi adamlardır.
Ak troll yobazlardır.
Vatan hainleridir.
görsel
Nankordurler.
Kemalist dindara sövüyor , dindar kemaliste. Sizin alıp veremediğiniz nedir anlamıyorum ben. Ne kadar bilge insanlar olduğunuzu iddaa etsenizde böyle birbirinizle uğraştığınız sürece hep çomarsınız. atalarınız ülkeye faydalı birşeyler yaptı peki sizler ne yaptınız birbirinize küfür etmekten başka? Rusya geçen gün marsa çıktı haberiniz olsun.
orosbu çocukluklarını,ihanetle harmanlamış güruhtur.
adam atama hakaret etme diyor iyi hoş kutsalındır eyvallah. benim dinim kitabım nolacak peki? size olan saygı bize sökmüyor mu? sevilmiyorsa sizin gibiler yüzündendir.
Hadi adamlara orospu çocuğu dedin, allah kitap küfretmek nedir?
Ben atatürkçüyüm deyip din iman küfür edersen, bunlar da Atatürk ve atatürkçüler böyle insanlar diye atatürke düşman olurlar, sen atatürkün iyi birşeyini anlattın mı?
Atatürk büyük komutan, büyük lider demekle olmuyor, şöyle içer böyle alkollüyken nasıl savaşlar kazandıyla da olmuyor,
Sen tarımla ilgili, hayvancılıkla ilgili, sanayi ile ilgili reformlarını anlatıyor musun? Hayır.
Varsa yoksa batılılaşma vs.
Ben atatürk düşmanlarını savunmuyorum, savunmam da, ama onların bu durumda olmalarında ben atatürkçüyüm diyenlerin de katkısı var. Karşınızdakiyle empati kurun dediğim her entryde olduğu gibi yine bir sürü eksi alacak bu entry de, ama umurumda değil, karşındakine kendini doğru anlatmazsan, başkasının yalanlarını doğru zanneder. Atatürkten sadece yobazlar da nefret etmiyor, komünist geçinen, sözde hümanist andavallar da nefret ediyor, istiklal marşı için ırkçı deyip kaldırışmasını da istiyorlar, ne oldu amk. Hemen dinine imanına küfür ediyordunuz, onlarda din iman var mı? Onların neyine küfür edeceksiniz?
At gözlüğü takıp sağa sola saçma sapan saldırmayın. Doğrularınızı doğru şekilde anlatın, o zaman düşmanınız kalmaz.
Kötü söz Sahibinindir ayrıca Ölmüş Bir adama Düşmanlık Beslemek Aptallıktır.Başlığı Açan da Süzme Aptaldır.
atatürk düşmanları orospu çocuğu değildir. kimse bu lafı hak etmez ama gericidir. yobazdır. yeniliği sevmeyen statik tiplerdir. bunlar dini kullanırlar. dinden beslenirler. bu sayede ceplerini doldurdukları da görülmüştür. ancak şu da var ki bazı yazarlarımızın dediği gibi Allaha ve kitaba küfretmek çok yanlış. Atatürk bu kutsal değerlere küfretmez bilakis överdi de. Atatürkçülük değerlere küfretmek değildir. değerleri yüceltip onları saygı gösterip yaşatmak aynı zamanda yeniliklere açık olmak,insanların refahı ve rahatı için çalışmaktır. rabb doğru yol, aydınlığı sevendir. insanların iyiliği için yapılan herşey Allaha göre mübahtır bence.dindar görünüp insanları kandırmak ve geriye götürmektense kendi inancıma ve doğru bildiğime inanıp,inancımı Allahla birebir yaşayarak yoluma devam etmeyi tercih ederim.
Ulan iyice çatışma alanına çevirdiniz sözlüğü. Herkes birbirine sövüyor.
günümüzde bunlar dinciler ve kürtçülerdir. Komünistler de bunlara dal olarak eklenebilir. Dinciler, "tekkeleri yasakladı. Laikliği getirdi." diyerek karşı çıkmaya çalışır. Ulan, istediğin gibi dinini yaşayabiliyorsun. Oruç tuttun diye seni linç eden mi var? Hala boş beleş kelime oyunu yapıyorsun. Kürtçüler rahatsız olabilir. Atatürk Milliyetçi bir Türk Başbuğudur. Onların rahatsız olması Atatürk'ün Türklüğü savunmasındandır. Son Başbuğ Atatürk, onları milletten bile sayma gereğini duymamıştır. Haklıdır da... Komünistler ise Ataürk'ü Serseri Che gibi göstertmeye çalışır. Gezmiş isimli gezememişi ikinci Atatürk olan görenlerden ne beklenir? Dün Can Dündar ölseydi, Can Dündar'dan için üçüncü Atatürk diyecek kadar hadsizlerdir. Orak çekiçler de gizliden düşmanlık yapar.
Ülkesini kurtaran değil amk. Ülkesini kuran adama.... Anladın?
orospu çocuğudur hepsi. bunların en ünlüsü hırsızdır.