bugün

75 milyonun ürettiğiyle toplanan paradan ben de az çalışarak garantili olarak pay istiyorum diyen uyanık çakala haddini bildiren başbakandır. iyi yapmıştır.

Siktir git özel sektörde çalış. Yok istemem, orada rahatım kaçar benim, artı orada yetenekli olana iş ve para veriyorlar, kaytarınca müdahale ediyorlar. değil mi orospu çocuğu canım evladım benim.
rte'nin gazabından kurtulamayan değerli bir topluluk daha. yok bir de anlamadığım önüne gelen rte'yi haklı buluyor. öğretmenleri suçluyor. muhtemelen çevresinde hiç öğretmen bulunmayan kişiler, öğretmenleri ileri derecede kıskandığı için öğretmenlere bok atıyor. yok önce kızıyorlarmış atanınca övüyorlarmış. ulan nereden biliyorsun? bu nasıl bir genellemedir. terbiyesizlikten başka bir şey değildir.

insan biraz düşünür. hani düşünen varlık ya insan. bu rte önüne gelene çatıyor kim hakkını arıyorsa onu deviriyor der. bunları görür. ama yok! öğretmenler suçlu. yavşaklar sizi.

tanım: sinirlenen ulu şahsiyet tarafından azarlanan öğretmenin dramı.
atanmak için oy satan öğretmen duruşu. yazık ki onun öğretmenligine ve yazik ki öğrencisi olacaklara.
rte ye bu sebeple katılıyorum.
"Polisler kimliği açıklanmayan protestocu öğretmen ile yanındaki bir kişiyi, kalabalık arasında gözaltına alıp götürdü."

allah aşkına niye gözaltına alıyorlar bu herifi?

başbakana benimle evlen dese bir gün biri; emine erdoğan polise gözaltına alıp yüzünü göznü dağıtın şu herifin mi diyecek?

bu kadar zorlamaya gerek yok, adam 1 cümle laf etmiş; başbakan da orda 2 cümle ile ağzına sıçmış zaten herifin.. polise ne gerek var?
ananıda al git tarzı tepkileri benimsemiş olan başbakanın , 'gaziantep'te öğretmene 'oy'unu da al git' demesidir.
Başka daha neler görücez bakalım.
kahve kültürünün başımızda olduğunu gösteren olaylardan biridir.

adam aç be aç insafsızlar adam atama alamıyor belki çocuğu var okul masraflarını göremiyor, biz ne zaman bu kadar zalim olduk arkadaş ya. tayyip bey oğluna 2. gemiciği alacak sefa içinde yaşayacak kendine milyon dolarlık saraylar yapacak belki 1000 1500 tl alacak olan öğretmeni atamasız bırakacak öyle mi ?

sözlükte öğretmenin atanmak istemesini normal iş istemekle karıştıran buraya istediğinizi koyabilirsiniz'lerin olduğunu da ortaya koymuştur.
Sen beni devlet memuru yap, bende sana oy vereyim şeklindeki rüşvet teklifini kabul etmemiştir.
Devletin havuz gelirlerinden para isteyen bilinçsiz bir yavşağa siktir çeken başbakan.

ben de başbakandan üç ay tatili olan, garantili, iyi maaşlı, eğitimimle orantılı bir atama istiyorum mesela, müsteşarlık falan olabilir. Tamam da ihtiyaç yok şu an kadroya, ne yapıcaz? 75 milyonun havuz parasını sana niye yedirelim ihtiyaç yokken sana? Olsun ben o tarafıyla ilgilenmiyorum, o kadar bilincim de yok, sade benim işim görülsün? Siktir o. çocuğu seni.

Ne ki şimdi bu? Her şey istemeyle olsa neden çalışalım? isteyelim iş, para önümüze gelsin? Hatta siktir et, devlet bana baksın, ne çalışıcam amk.
atama bekleyen öğretmeninde öğretmen olması sebebiyle ülkenin başbakanı ile nasıl konuşacağını bilmesi gerekir. hak aramak başka şeydir saygısızlık başka.
Klasik bir RTE ayarıdır. Ananı da al oyunu Esad a ver diyecek gibi oldu. Bu tarz refleksler doğaldır
hak etmedikleri halde 85 torpilli atama için kayrımcı davranmayı içine sindirenlerin başıdır.