bugün

karayip korsanlarının son filminde dindar gencin gönül verdiği syrenia adlı deniz kızını canlandıran ispanyol aktris.
(bkz: http://www.fusedfilm.com/.../04/Caribbean4-astrid.jpg)
(bkz: http://crowdfusion.myspac...d-500-332-100-621x322.jpg)
olağanüstü bir güzelliği olmamakla beraber, pirates of the caribbean on stranger tides filminde makyaj mucizesi ile birlikte milyonlarca erkeğin gözlerine ziyafet sunan, katalan aktris. ha güzel değil mi? allah nazardan saklasın, maaşallah.

profesyonel oyunculuk yaşantısı 4-5 yıl kadar kısıtlı olsa da bir çok projede yer almıştır.
bu kız hollywood a bir kapak atarsa, buralar entry ile dolacak.
ispanyol güzeli. ama çok güzel. olağanüstü hem de. karayip korsanları 4 te o çıkana kadar benim için normal giden film, bir anda şekil değiştirdi. sonunda adamı alıp götürdü ya, onunla her yere gidilir bence.
duru sade bir güzelliğinin olması yanında güldüğü zaman tatlı durmayan bir yüzü var. ne bileyim ağlamak yakışıyo demek iğrenç olur ama, öyle be.
duru, sade, yalın bir güzelliği var yaşı çok küçük gösteriyor fakat 1986 doğumluymuş geç tanıdım üzüldüm şuan da.
nası insanlar var... kendisi sayesinde öğrendiğimize göre demek ki gülmek gerekmiyor güzel görünmek için.
memleket insanının pirates of caribbean on stranger tides filmiyle tanıdığı, ancak 2008 yılında oynadığı un barrage contre le pacifique filmi ile ilerleyen yıllarda kendinden sıkça bahsettireceğini belli etmiş ispanyol oyuncu. hollywood'a giriş yapmasından dolayı kendisini daha da sık görmemiz muhtemel gözüküyor. duru güzellik denildiğinde ilk akla gelebilecek aktrislerden birisi şu an.
tüm sinema aleminin en güzel kadınıdır. *
2008 yılında oyunculuğa başlamış; 2011 çekimi Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides filmindeki Denizkızı Syrena rolü ile asıl ününü yakalamıştır. oyunculuğu tartışılabilir ama güzelliği tartışılmaz bir oyuncudur.***
karayip korsanlarındaki tatlılığı ile hayranlık uyandıran oyuncu.
(bkz: allah sahibine bağışlasın)
Allah'ım bu nasıl bi insan ya rabbim.Melek adeta bir melek.
çok değişik bir güzelliği olan oyuncu. hani çok güzel desen değil, çekici desen değil, ama bi tatlılık, donuk bir güzellik var suratında. nasıl tarif edilir bilemedim. i origins filmiyle tanıdım kendisini.

http://media.sinematurk.c...64eafab33e71/108782_2.jpg
haşin ve güzel. her an tokat atacakmış gibi bakıyor.
Yeni gözdem.
duru güzelliktir.
tesadüfen indirdiğim ve harddiskte unuttuğum 2012 yapımı bir filmde el sexo de los angeles tanıştığım ve kendisine âşık olduğum tuhaf yaratık.

yaratık evet ve tuhaf evet, zira insani ölçüler ve sıfatlar çerçevesinde anlatması zor bir güzellik ama bu sözlükte niye varız biz? böyle şeyleri anlatmak için, adı üstünde sözlük burası ve insanlar buraya gelip bazı şeylerin anlamlarına bakıyor, nedir ne değildir ne yer ne içer öğrenmeye çalışıyor, o yüzden bizim de bir şekilde anlatmamız lazım. lazım ama işte bazen bir ekşi sözlük yazarı da olsan bazı tanımlar için layık sözcükleri biraraya getirmekte zorluk çekebiliyorsun. bu hanım kızımız da beni bu müşküle düşüren nadir nesnelerden biri oldu şu hayatta. güzel kadın evet, hâttâ çok güzel, hâttâ insan değil vesaire bu tanımları rahatlıkla koyabiliriz buraya ama yeterli olur mu? olmaz işte. öyle bir aurası var ki kadının, daha ilk görüşte ılık ve berrak bir su gibi içine alıyor seni. hani şu bi şelaleden dökülen suyun oluşturduğu içinde hem yüzüp hem suyunu içtiğin dağ gölleri olur ya, bu kadın o hissiyatı veriyor bana.

ilk gördüğümde "kim bu tuhaf yaratık" demiştim, zira o an insani bir sıfat bulamamıştım hitap için, sonradan baktım evet insani bir güzellik değil bu, tabiatın en bakir oluşumlarından biriyle betimleyebildim anca. sanırım şimdi oldu.
Saçı mârım, kaşı yayım, gözü pür fitne, bîmârım
Ölürsem boynuna kanım, meded hey nâ-müselmânım

adı gibi ilahi güzellikte kadın.