bugün

kültürlü ve kitap kurdu olma ihtimali vardır bu bireylerin kırk yılın başında sinemaya giderler ama yalnız, kütüphaneye gider yalnız kendini okumaya, araştırmaya ve öğrenmeye verir.
en başından da söyliyim, herşeyin farkında erkektir bi sefer.

ancak asosyal ve yalnız adamın tanımı, sürekli kapalı perdeli odalarda sabaha kadar internette müzik dinleyip, içip, tüm gün uyuyan, haftalarca evden çıkmayan adam değildir. hayatındaki bir çok yapması gereken işleri ve zorunlulukları tamamlamış, işinde gücünde bi adam da olabilir bu.

çocukluklarının "aman ne efendi çocuk bu" insanıdır bunlar mesela, lise yılları etraftaki çocukların kız tavlamalarını hayretle izlemekle geçer. kıskançlık filan değildir ama bu kesinlikle, "amına koyim nasıl oluyo bu işler." şaşkınlığı hasbelkader bir sevgili edinene kadar gider. sevgili edinildiğinde her klasik özgüvensiz adam gibi etraftaki tüm arkadaşlar satılır, yüzlerine bakılmaz ama sonunda bir tokat yiyip illa onlara dönülür. buna benzer tetikleyiciler insanı asosyalliğe daha da iter işte, özgüvensizliğe özgüvensizlik katar hepten.

sinekkaydı traşını olmuş, takım elbiseli öğle aralarında arkadaşları ile sigara kahve içip kahkahalar atabilen bi adam, mesai bitiminde "eve gidip napıcam ki, ama takılsam nerde takılıcam" diye düşünürken, birdenbire kendini önceleri hep kimseden rahatsız olmadan,kimseyi rahatsız etmeden nasıl içerim? diye aradığı meyhanelerde birahanelerde duble rakı içerken bulabilir. işyerinde "nerdesin oğlum hadi yemeğe gidelim sensiz olmaz." vardır, ama mesai bitiminde herkesin kendi hayatı vardır, cumadan pazartesiye çalmayan telefonlar vardır, haftasonları birahanelerde ucuz bira tuzlu fıstık vardır, ikinci lig maçı vardır, etraftaki insanları anlamaya çalışarak içilen biralar, sarhoş edilen kafalar vardır, seneler öncesini düşünüp alternatif diyaloglar üretmek vardır, "arkadaş nasıl anlamadım ben o işi o zaman ya" vardır, "gidip konuşacaktım abi." vardır, kendine güvenemediğinden başlanmaya tırsılan ilişkiler vardır, "hayır anne iyiyiz, arkadaşlarla eğleniyoruz" yalanları vardır, bi yerde rahat huzurlu olamamak, pazartesi sabahı hiçbi'şey yokmuş gibi traşını olup kravatını takıp yalnız kendini değil, etrafındaki herkesi kandırmaya devam etmek vardır.

sonunda bi daha söyliyim, herşeyin farkında erkektir bi sefer.
çekici.
Genelde gündüzleri uyur geceleri ayaktadır, Burada önemli olan neden asosyalliği seçmiştir ?
Sorunun cevabı net olmamakla birlikte o asosyalliği seçmemiştir aslında buna mecbur hisseder kendini bu bir kendini koruma çabasıdır onun için muhtemelen yıkık bir aşk yada daha farklı bir acı sayesinde bu hale gelmiştir.* Araştırmayı ve okumayı sever ama o bunları kendini geliştirmek için değil vakit doldurmak için yapar.
iki gündür calmayan telefonum ve elimde bilgisayarım ile aranıza katılıyorum. tüm yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.
pesimisti de eklerseniz bu tamamen ben demektir.
Tercihleri sonucu bu duruma gelen insandır.

Üşengeç olabilir, içine kapanık ve sessizliği seven biri olma ihtimali vardır.

Evcimen olabilir. Kazık yemiş olabilir ya da doğuştan böyledir grubu budur.

Kısacası insan özünü yaşar değişimleri yuzeyseldir biri evde oturmayı seviyorsa, maç günleri kanepeye kurulup bundan zevk alıyorsa bırakın adam evcimenliğin tadını çıkarsın!!
benimdir.

çok az arkadaşım var çoğu da borç istemekten başka boka yaramıyor kanka sevgilime hediye alacağım paraya sıkıştım versene bu ne lan?
çekicidir.
Karanlık ve derin bir girdabı vardır.

Elleşmeyin.

Umutlanmayın.

Bırakın dağınık kalsın.
ihtiyacım olan erkektir. Ben böyle seviyorum. Çirkin, dışlanmış, yalnız, asosyal vs böyle bir adamla takılmak daha kolay geliyor sanki.
yalnizlikligi sorun olarak değil mukafat olarak görürüm genelde.
üniversite mezunu işsiz erkektir.
benimdir. kültürlü ve eğlenceli insanlardır.
malesef benim maddi manevi yalnızlık içindeyim kendimi arif sag mahzuni şerif musa eroglu güler duman gibi önemli insanların anamı derin söylemlerine bıraktım .