bugün

(bkz: Bilinçli asosyallik)
Bazen tercih meselesidir. insanların sahteliğinden bıkan kişi bu tercihte bulunabilir.
çoğunlukla hiç sevilmeyen insan tipidir. adam size yüz vermedi diye saçma sapan partilerinize ya da muhabbetlerinize katılmıyor diye asosyal damgası yiyor. bi kurcalayın bakalım içinde ne cevherler var. hey yavrum hey.
insanlarla dalga geçmeyi seven sosyal tipler bilmez, bilsede anlamaz.

insanlar çeşitli nedenlerden asosyal olabilir.

- miskin olabilir.
- sahte insanlardan, bozuk düzenden uzak durmak isteyebilir.
- hastalık derecesinde olabilir, bu durumu aşamayabilir.
- Oyun manyağı olabilir.
- çok sevdiği birini kaybedip içine kapanmış olabilir.
- bulaşıcı hastalığı, veya sakatlığı olabilir.
- ders çalışıyor olabilir.
- aile baskısı olabilir.
- evde kedisiyle, köpeğiyle daha mutlu olabilir.
- huzur, sessizlik istiyor olabilir.
- olabilir de olabilir yani.

Önyargılı olmayın.
geçenlerde mağaramdan bi kaç saatliğine çıktığımda uzun zamandır görmediğim arkadaşlarımla görüşüp son dedikoduları aldım. ve öğrendim ki, ortalıkta biraz fazla gezince sen bi şey yapmasan bile en basitinden biri bi şeyi yanlış anlıyor ve senin başın ağrıyor. saçma sapan aptal saptal mevzular. bi boka varmayan aşk hikayeleri, sanki kafasına silah dayamışsın da zorla sevgili yapmışsın gibi intikam alma planları.

ben mağaramda mutluyum. kimseyi de istemiyorum içeri.
apartmanda tam kapıyı açacakken başka bi daireden birinin çıktığını duyup, onun gitmesini bekliyorsanız, siz de benim gibi asosyalsiniz
bu sene iyice olma tehditi altındayım. sürekli kafa dinleyemiyormuşum gibi geliyor. sürekli tek takılıyorum ve bundan çokta şikayetçi değilim. sürekli ya yazıyorum ya çiziyorum ya da okuyorum. biliyorsunuz ki bunlar da insanın içe kapanmasına iten bazı durumlardır. ilişki umutlarımı da tamamen yıktım. bi insanın diğer bi insanı sevebilecek olma ihtimalini aklımdan tamamen çıkardım. arkadaşlıkları da sadece çıkar için olduğunu düşünüyorum. birinin benimle dost olması imkansız çünkü ben onu hiç bir zaman dost olarak göremiyorum. sanırım ben asosyal olma tehlikesinde değilim ben asosyalim.

fakat yanlışta anlaşılmasın. tanımadığım insanlarla konuşurum, utanma duygum çok azdır. ama ben insanlarla yapamıyorum.
aslında herkesin beceremediği bir durumdur bu. çünkü kendi ile en barışık ve yine kendisi ile arkadaş olamayı çoğu insan becerememişken, bu tipteki arkadaşlarımız, daha doğrusu ''aman ne soğuk nevale'' gibi yakıştırmalara maruz bırakılan türdaşlarımızın bunu başardıkları görülmektedir.

aslında insanın doğasında asosyal olamak yatar ki bu söylediğimi şu günün evliliklerindeki çalkantılar, sosyal problemler doğrular zannımca. neden diye sormasanızda yazımın selameti açısından ve yazarlığa kabul edilme konusunda ki ısrarımdan dolayı şöyle bi açıklama getirebilirim.

bu kadar sosyal çalkantının asıl sebebi nedir dersek; bana göre insanların birşeyi paylaşamamaları... yani yalnızlıklarını.

üstteki entry'e katılıyorum kendi krallığının kralı olmak olduğundan herkes beceremez, becerende zaten sevilmez.
Buyrun benimdir o.
salgının olduğu şu dönemlerde hastalık kapmama açısından bir avantajdır.
Dibine kadar yaşadığım durum.
Öyle güzeldir ki, ne kadar az insan, o kadar çok huzur. Zaman zaman seçtiğim bir şeydir bu. Kapatırım kendimi iletişime, birkaç ay görüşmem kimseyle. Çevremdekiler de bilir bu huyumu, bulaşmaz hiç bana. insanın bazen en çok kendini dinlemesi gerekir.
kendi ütopyasının tanrısıdır.
Sosyal olmak alisveris merkezlerinde mal mal gezmekse asosyal olmaya raziyim.
Evet.
verdiğim en mantıklı kararlardan biridir.

ne giydiğinize, saçınıza, boyunuza, kilonuza bön bön bakan insanlar yok.
insanların saçma sapan hal ve hareketlerini görme mecburiyetinde kalmak yok.
Sosyalliğin pahalılığı asosyal olmaya iter bazen insanları.

-Hesaplayan adam mode on-

Çıktın kapıdan 1 paket sigara aldın 7.5 lira
Bindin dolmuşa,otobüse,tramvaya 2 lira
Oturdun bir yere limonlu soda 2.5 lira
Bir sigara yaktın yanında çay iyi gider çay 1.5 lira
Biraz değişiklik olsun dedin daldın bilardoya saati 8 lira böl 2ye 4 lira
PS yapalım dedin saati 3 lira
acıktın yemek yiyeyim dedin bir zurna 6 lira.
Geri dönüş 2 lira
Çok basit bir sosyalleşme size 28.5 liraya mal oldu. Öğrenci kişisi için sıçmanın ayrı bir veriyonudur.

Asosyalin bir gününe bakalım birde

Bir sigara aldın 7.5 lira
2.5 litrelik kola aldın 2.75
10lu halley aldın 3 lira

internette oyun oynamak film izlemek kafa dagıtmak bedava.

toplam maliyet: 13.25

kolanın asla 1 günde bitmeyeceği gerçeği de göz önüne alındığında asosyallik o kadarda kötü bir şey değildir. canınız sıkılmaz, hesabın üstünüze kalabileceği bir durum yoktur. Paranız cebinizde kalır kafanız rahattır.

-Hesaplayan adam mode off-

Sosyalleşmeyin demiyorum hobi olarak yine sosyalleşin ama günde 30 lira harcayacak göt hanginizde var öğrenci adamız amk.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar