bugün

biri bana ''aslanım'' dediğinde artık resmen yelelerim havalacak, adam boşuna aslan olmuyor tabi ki.
uludağ sözlük aslanlarının yanında esameleri okunmayanlardır.
adamın birinin aslanım dediği kişiyle yatmış olması muhtemelliğinden bildiği rakamdır.

-taci bir harikaydın
-biliyorum ismail nede olsa sen benim aslanımsın.
"ormanlar kralı" tabirinin altında yatan nedenlerden biri olabilir.
recep ivedik repliğiyle cevap verilecek durumdur.

- Saydınız mı lan?
kıskandırandır.
erkek tarafını tabii*
Aslan tembel hayvandır. KRal olduğuna bakmayın erkeği akşama kadar gölgede pinekler karıyı çalıştırır.
aslan burcu erkeği hakkında fikir verir.
Sadece etle beslenen hayvan türlerinde görülebilen sıradan bir özelliktir. Etle beslenmek kaslarda laktik asit yaptığı gibi üreme döngüaü için gerekli yumurta ve sperm üretiminin kalitesini artıran kemik iliği aktivasyonunu da çok yukarılara çeker, bu duruma ayak uydurmaya çalışması icab edecek biyolojik ve psikolojik etkinlikler (azgınlık vs.) de, doğal olarak arşa çıkarlar. Aslanlar bu yüzden, dünya rekorları kırabilecek biyolojik güçlere sahiptirler. (abartı derecede ve sadece cinsel değil.)

Not: diğer kedi giller, etçil canlılar ve tavşan vs. Gibi enerjik varlıklar ne olacak peki der gibisiniz. Detaylı düşünün ve genel kültür kapasitenizi zorlayın. Aslanlara sadece çizgi film senaryosu zenginleştirebilmek için 'ormanların kralı' denmediğini anlayacaksınız.