bugün

hep olumlu şeyler düşünerek pozitif enerji yaydığı safsatasına inanarak bir şeyleri değiştirdiğini düşünenlere söylenebilecek en güzel cümle.

yok olm şu hayat denen şeyde olumlu bir şey olmaz asla. geçeceksin onu amk. her zaman olumsuzu düşün. çıtanı hep düşük tut. böylece mutlu olamasan bile mutsuz olmazsın. dönüp başkası demeden ben demiştim amına goyim diyebilirsin.

çıtanı ne kadar yüksek tutarsan o kadar kaybedersin amk. çıta yüksek olursa standart olan bile olsa mutsuz olursun. olmadı mına koyim ama ben pozitif düşünmüştüm. düşünmeyle olsaydı amk ohoo. misal atatürkçü düşünce derneği var yıllardır düşünüyor bir bok olmadı. pozitif düşünmekle bi sikim olmaz yani söyleyeyim ben.

düşüneceksen en olumsuzunu düşün amk. çıta yerlerde olsun. standartın altında bile olsa dersinki ben daha kötüsünü bekliyordum zaten amk. sorun yok. düşündüğümden daha bile iyisi oldu. ha yok düşündüğün kadar kötü olursa kendine kahretme şansın olur hiç değilse. biliyordum amk böyle olacağını bizden bir yol olmaz. sanki yol oluyor noluyor amk? doğu'da yol yoktu. bi hükümet geldi yol yaptırdı bütün oyları topluyor mesela.

düşünme abi. pozitif düşünme, olumlu düşünme. olumsuza odaklan. kaybedeceğin bir şey olmaz en azından amk. hayal falanda kurma. kurduğun hayaller bir gün üstüne düşecek sonuçta. altında kalıp ezileceksin. kendini kandırma boşuna at kafası.

melabaa. *