bugün

askerliğini yapan her erkek, askerlik anılarını abartarak vede çeşitli yalanlarla süsleyerek anlatır.
benim en ünlü yalanım:abi, atışta birinci oldum, bir hafta kafa iznine yolladılar.
(bkz: helikopterden atlarken şarjör değiştirmek)
genelde başkasının başına gelen olaylar veya hiç yaşanmamış olsa dahi bölükte efsane haline gelmiş hikayelerin kendi başından geçmiş gibi anlatılması olayıdır. yahu bir bölük askerin hepsi aynı yalanı mı atar? pes!
komutan en çok beni severdi haftada iki gün çarşıya çıkardım.
genellikle komutana kafa tuttum,korgeneral bu çocuğa dokunanı yakarım dedi,hareket halindeki unimoc'un önünden atlayıp arkasından bindim vs. şeklinde cereyan eden kuru sıkı yalanlardır.
ben komandoyken...
(bkz: çarşı iznine tankla çıkıyordum)
en iyi erbaş klaketi verdiler ama orda kaldı. * *
yine bi gün ağzımda sigara, elimde kahve, postalları çıkardım, binbaşının odasındayım...
atış talimi yapmaya gittik. komutan atışını yaptı sonra da ben yaptım. benimki ondan güzel diye kıskandı, 2 hafta çarşı iznimi kesti, gibi yalanlardır.
hiç bir şey o kadar zor gelmemişti de bir tek helikopterden helikoptere atlarken havada şarjör değiştirmek biraz zordu.
ben askerde hiç dayak yemedim.
rahatım çok yerindeydi. bide çarşı izninde bir kızla tanıştım hocaa sorma gitsin. subaylar vardı genç kanka olduk bunlarla bazen onların evinde kalıyorduk vs...
askerde beni mit'e aldılar.pek çok olayı aydınlattım.
vurdum kapıya tekmeyi daldım komutanın odasına...
"askerliğim çok rahat geçti."
- elime aldım g3'ü. karşımda; ben diyim 15, sen de 20 tane terörist. yalnızım.

+ eee?
ilk hafta yoklama alınmaz diye gitmedim.
genellikle "bizim bir başçavuş vardı" diye başlayan zararsız yalanlardır.
geçen çavuş'a bi posta koymuşum şeklinde başlaması muhtemel yalanlardır.
vecihi usulü yalanlardır. er güya teğmene hareket çekmiş. bak hele bak!
öyle bir anlatılıyor ki insan o dediklerini nasıl bir yılda yapar, askerde bir gün 48 saat mi ??
he bir de hiç teskere almazlar ki kurtulalım..
Yüzbaşının odasına tekme atıp girme eylemi.
"bir kasa el bombası kullandım çatışmada "