bugün

askere gitmeyene erkek diyorlar mı ki?
vardır böyle bir şey. genelde işverenler ve insan kaynakları departmanı hoşlanmaz.
Komutanın odasına kapıya tekmeyi vurup girmemiş adamdan hayır gelmez. Haklı.
Bu nasil malliktir tepkisine yol acmistir. Ben yapmadim hodri meydan biri gelsin erkekligimi test etsin. Ister maddiyatla ister maneviyatla. Dun kirdigim odunlar buradan istanbul'a yol olur. Silah kullanmak desen o da var. tek bilmedigim komutana gotu yalamak onu da siz ogrenmissiniz sizde kalsin. Vatan millet sakarya safsatalarina yer birakan varsa hala buyursun. 19 yasindayim sevgilim 5 yas buyuk olsun diyen guruh, kenara atilmaya, aldatilmaya mahkumsun bu kafayla.

Sizin maneviyat anlayisinizin deliklerine kopruden baliklama dalayim.
katıldığım önermedir.

askerlik beğenin beğenmeyin insana çok şey kazandırıyor.
hayatımda ilk kez birini askerde dövdüm mesela. karikatür gibi tiplerin gerçek olduğunu bu durumlar karşısında ne kadar sabırla hareket ettiğinizi, arkanızdan çevirilen oyunları görmenize rağmen pusuya yatıp doğru zamanı beklemeyi v.s
bunlar hep askerde öğrenilen olgular.

eğitim, spor, atışa girmiyorum hayatın içinden dersler anlamında demek istiyorum.
yoksa 6 ayrı silahla eğitim aldım, bütüngün dağ başında eğitim, 6 ay sürünmekten dizlerim kanadı tamam ama bana bunların hayat içinde ne yararı oldu, hiç. anca savaş çıkarsa az biraz yapılacak şeyleri biliyoruz o kadar.

ulan bak gene sinirlendim, karargah bölüğü gazinoda bütüngün film izlerken biz 45 derece kıbrıs sıcağında yılanla, böcekle iç içe eğitim yapıyorduk.

askerlik gereklidir, kızımız askerlik yapmamış erkeği istememekle doğru yapıyor.