bugün

askerden gelip x.inci komando bölüğü tişörtü giyen insan, seni her yerde görüyorum. seni artık tanıyorum! [bu arada x = herhangi bir sayı}

askerlik kutsaldır, büyük bir sorumluluk, yaptığın yere göre büyük zorlukları bünyesinde barındırır anlıyorum seni. belki zamanında çok fazla zorluk da yaşadın askerdeyken. ne biliyim paran yoktu, kantin pahalıydı, nöbetleri hep sana kitlerlerdi, 3-5 nöbeti manyağı oldun, koğuştaki onlarca kişinin çorap kokusu burnunun direğini kırardı, operasyonlarda ebeni siktiler vs vs... hepsine eyvallah be adam! yeminlen söylüyorum askerliğini yapıpı gelmiş olduğun için şahsen ben seninle gurur duyuyorum, tüm samimiyetimle. inan.

buraya kadar her şey tamam ama o üstündeki tişört ney oğlum hala? neden çıkarmıyorsun? yok mu sivil kıyafetin? askere gitmeden önce ne giyiyordun lan sen? tamam anladık askere gittin, komandoydun, yılan yedin, tosba kestin, dağlardaydın eyvallah ama bitti lan artık bitti! artık anla bunu! bilmiyorum hayatında yapmış olduğun ve vatana millete hayırlı diye nitelendirilebilecek tek iş askerlik diye mi çıkarmıyorsun o tişörtü ama lütfen artık çıkar onu. o defter kapandı...

"adıyaman 13.mekanize zırhlı komando bölüğü" vb. mavi ya da yeşil tişört, sarı harfler. klasik.

haaa! sözüm sana askerden gelen elemanın daha askere gitmemiş ergen erkek kardeşi!
biliyorum gözün var o tişörtte ilk gördüğünden beri. adam çıkardıktan sonra sakın sen alıp giyme o tişörtü! gerçekten dalarım sana! yeter artık...

askerden gelip xinci komando bölüğü tişörtü giyen adam, ben öyle tişörtün ızdırabını...

peşin edit: bölük olmaz tugay olur, tugay olmaz x olur. ama o tişört, o yazı hep orda olur.