bugün

yaşadım ben bu olayı... durun olum ben paspaslamadım.. birizin ver anlatayım .mına koyim..

şimdi efenim askerliğimin son altı ayı falan var sanırsam ( geçmiş zaman hatırlamıyorum tam ) yeni kısa dönemler gelmiş... yani üçüncü kısa dönemler..

tabi uzun dönem askerlik yapan arkadaşlar bilir 4 tane kısa dönemin 3 devresini teskereye uğurlar.. neyse bunlar göndereceğimiz son kısa dönemler, ondan sonra biz gideceğiz işte..

uzun dönem askerler oldum olası sevmez kısa dönemleri.. gerek 6 ay askerlik yaptıklarından, gerek okumuşluğun verdiği ukalalıktan.. okumuşluk dediysek yanlış anlaşılmasın adamlar kendilerini evlerinde sanıyor '' ayy bu ne biçim tuvalet, burda pisuvar yok mu ?, ay ben bu yemekhanede yemek yememmm'' gibi..

ee 150 kişilik bölüğün çavuşuyuz, boru mu ? değil.. neyse almışım yeni gelen 20 tane kısa dönemi karşıma tanışıyoruz falan derken konu internetten açıldı.. ben o zamanlar ekşi sözlükten atılmışım, bildiğin uçurulmuşum..

soruyorum tabi internette nerelere girersiniz, ne okursunuz gibisinden. biri çıktı benim intertle haşır neşir olduğumu anlamış olmalı ki '' ben ekşi sözlükte yazıyorum !! '' diye. yalakalık yapacak ya pezevenk bana..
mına kodumun, gören sanacak kansere çare bulmuş... öyle heyecanlı söyledi ki.

ben : hımmm.. nickin ne senin ?

eleman : ''hededhödeedee''.

ben : kaçıncı nesil oluyorsun ?

eleman : dördüncü nesil. ( pezevenk sanıyor ki ona toppil geçeceğim, o eda ile konuşuyor )

ben : vuaavv çok güzel.. uludağ sözlüğü biliyor musun ?

eleman: aaa duymuştum evet, ekşide yazar olamayan ezikler orda takılıyor evet..

ben : demek ezikler, demek ekşide yazar olamayanlar öyle mi ? ( sinirli sinirli )

eleman: eheh tabi.. abi yoksa sen orda mı yaızyorsun ? ( gözlerinde bir an korku belirdi elemanın )

ben : evet koçum orda yazıyorum..

eleman: şeyy abi kusura bakma.. abi tanıdıklarım var, bir telefon çakayım alsınlar seni, ne dersin ? ( bakmayın abi dediğine, benden 5 yaş büyük ibne.. )

ben : yok koçum sağol.. askerlikle ilgili birşeyler anlattılar mı sana ? baba parasının, tahsilin burda geçmeyeceği ile ilgili ?

eleman : ehehe anlattılar abi.

ben : ekşi sözlük yazarlığıda bir sikime yaramıyor biliyor musun ?

eleman : anlamadım abi ?

ben : şu paspası görüyor musun ?

eleman : hıaah gördüm abi.

ben : al onu, tuvallette iyice yıkadıktan sonra koğuşu paspaslamaya başla..

eleman: şeyh. abi..

ben: acele etme, tuvaletler en son..

eleman : peki abi eheheh.

ben: burda mısın halen ?

o çocuğu da yolcu ettim, ilk günlerde çok ızdırap oldum ama üzüldümlan. aslında iyi bir çocuktu.. sonrası iyi arkadaş olduk. hatta şimdi bu entryinin linki gönderip utandırayım pezevengi.
-sen hangi sözlükte yazarsın lan
+ekşi sözlükte abi
-nee! ekşi sözlüktemi. al şu paspası bütün yemekhaneleri, bütün tuvaletleri temizle lan
+ama, ama abi
-ayrıca bütün koğuşları da lan, daha durursan burda bütün taburu
vıınnn...
(bkz: albay ın kapısına bir tekme)
(bkz: helikopterden helikopterede atladım sonra)
- asker gel buraya!
* emret komutanım!
- hangi bölüktensin?!?
* orçun ekşici istanbul! 5 inci bölük! emret komutanım!
- hıımmm....? (hem ekşici hemide inci) al şu paspası bütün taburu paspasla!!!
* emredersin komm...!

(bkz: yzb muzaffer uludağ)
egonun tavan yaptığı andır.
sürekli sandalyeden düşerken nutella yiyen, sorunsalları çözmeye çalışan entel bir insana bundan daha ağır bir ceza verilemez. allah kurtarsın.