bugün

Günümüzde yayılarak genişleyen ergen tayfasıdır. Bunlar genelde kendi içine kapanırlar ve hiçbir şekilde dışarıda ne oluyor bilmezler. Kendilerini savunamazlar. Ebeveynlerine karşı sert ve saygısızlardır. Bu organizmaları derhal dışarı salmak ve topluma erkenden kazandırmak şarttır. Aksi takdirde çocuk 12 yaşından sonra kendi yolunu çizer. Hiçbir şey yaptıramazsınız.
günümüz için asık suratlı dışındaki özellikleri tartışılmaz olan ergendir. asık suratlı olmayı bırakın, o kadar geyik ve şamata yapıp kahkaha atar ki beyin kıvrımlarına ağrı sokar. ne saygısı vardır, ne yer verir, ne yol verir, ne sıraya girer, ne sesinin tonunu ayarlayabilir. tam sinir bozucu tiptir.
salmayın onları dışarıya. sonra ailesinden çok biz uğraşıyoruz.
Asosyalim genelde neseliyim ama 31 bagimlisiyim lol. Orta okul yeni bitti amca.
eskiden asosyal sayılabilecek bir insandım. Hatta yazın 1 ay boyunca hiç dışarı çıkmadan evde takıldığımı bilirim. Kimseyle kolay kolay konuşmaz, arkadaş edinmezdim. Ama size yemin ederim o zamanlar daha mutluydumm. insanları tanıdıkça, sosyalleştikçe daha mutsuz olduğumu fark ettim.
ayrıca bu tipler (bkz: siber zorba) da oluyorlar. Normal hayatlarında iki kelimeyi bir araya getiremezken klavye başına geçince bi özgüven geliyor tabii.

Hatta bir arkadaşım vardı, aramız bozulduğunda yüz yüze konuşmak yerine ne söyleyecekse mesaj olarak yazıyordu. Gel diyorum yüz yüze konuşalım, yok. mesajlasarak kavga ediyoruz ben daha çok stres oluyorum. Hem kendi soyleyeceklerimi hızlı hızlı yazmam lazım hem de onun yazdıklarını okuyup cevap vermem lazım. Çok gerici bir olay. Kendisi bu konuda profesyonellesmis taramalı tüfek gibi yazıp yazıp duruyor. Ben de garibim yazım yanlışlarımı düzeltmeye çalışıyorum hahshgd. Biraz konudan alakasız oldu ama olsun.