cd ya da kitapsa geri gelmeyeceği garantilidir.
verdiginiz esyanin %100 kitap oldugunu anlayabilecegimiz hadise.
arkadaşa güvenin kaybolmasıdır. sorumsuzluktur. haram olsasıdır.
(bkz: hoca sizin tencere doğurdu kazan öldü hikayesi)
tatilden dönerken kendime çok yakıştığını hissettiğim bir gözlük almıştım.** arkadaşımın isteği üzerine kendisine ödünç verdim ve yıl 2009. tamı tamına 5 yıl geçti. gözlüğüm yeniden benimle. camında oluşan çizikler hariç, bir de sapının yamulması hariç hiç bir sorunu yok. artık çok mutluyum, artık çok neşeliyim. (*)
(bkz: Çoğurmak)
kısacası; eşyanın hacılanmasıdır.. eşya dine dönmüş hacıya gitmiştir.. öeh..
geri gelmeyen eşya kitapsa özellikle başucu kitaplarından biriyse sinir krizi geçirmene sebeb olabilecek potansiyele sahip hadisedir.
dershaneden 2 ayrı kıza kitap vermiştim bir nevi samimilik olsun diye fakat iki kitabımıda okumadıkları gibi geride getirmemişlerdir*.
beğenilen bir şeyin (genelde kitap) sende oku diye arkadaşa verilip eleştirisini yapma düşüncesindeyken arkadaşın kitabı okumamasının üstüne bi de geri getirmemesi durumudur. artık kendi kendime kimseye bi şeyini verme düşüncelerindeyim ama yine dayanamıyorum.
feda olsun kardeşime bi seferinde gitarı iç etmişti, intikamın acı oldu diskman + play station olur böyle şeyler arkıadaş arasında.
arkadaşın tişörtü nü beğenip ısrarla isteyip uzun süre geri alamadıktan sonra evlerine konuk giden ortak arkadaşın o çok sevdiğiniz tişörtünüzü yer bezi olarak kullanıldığına şahit olması durumudur.
bir daha kimseye bir şey vermemenize, verseniz de peşine düşüp, "aman ne kıymetli malı varmış" laflarına maruz kalmanıza sebep olan durumdur. genelde kitap ve kıyafetler geri gelmeyen eşyalar grubuna girer.
işte o benimdir. ne geri veririm nede geri alırım.
şu anda içinde bulunduğum durum. arkadaşıma pc kolunu verdim ne yapsamda alsam bilemiyorum be sözlük.
söz konusu olan kitapsa doğru olandır. ödünç verilen çoğu kitap sahibinden hala uzaktadır.
Kardeşim dediğim insansa varsın geri getirmesin helali hoş olsun.
genellikle kalemdir.
O eşya genelde kitap olur.
Kitaplarda sık rastlanır. Hatta öyle ki arkadaşın Kitaplığında görürsünüz o senindi bitirdim alabilirsin demez. Senin verdiğini bile unutmuştur.
bu arkadaşın ne kadar güvenilir olduğunu gösterir.

orta okulda çocuğa bisiklet verdim gezmesi için, gidip bisikleti eski ustasına satmis.

gel de sövme orospu çocuğuna.
arkadaşın kara listeye girmesi sebebidir.

benim eşyam değerli aga. ben insanlarınkine çok özen gösteririm. ben de aynı davranışı beklerim.
Bahsedilen sey kitapsa evini basacagim durumdur.
Verilen borcun gelmemesi gibidir.
arkadaşa eşya kaybolmuş gibi verilir, gelirse sevinilir gelmezse unutulur.