bugün

öncesinde " bir tur versene direkten döncem hemen " muhabbeti yatar.
berbattır.
bisikleti alınca öpüp salonda saklamanın cantları hergün partlatmanın hata gaza gelip benimle yatsın mı (sallıyorum burda)diye sormanın sebebi berbat durum.
(bkz: bi tur lan nolur)
olayı mutabıken eve döndüğünde anneden
"kimseye verme bi daha bisikletini" ,
"bak Mahmut sadece kendi sürüyor" ,
"azıcık malına sahip çıkmasını bil"

vb laflar işirteceğin durumdur
(bkz: arkadaşın bisikletiyle kaza yapmak)* *
Doğuştan ticaretçi olacak çocuk kendini hemen belli eder. (bkz: Bir tur versene) Diyenlere parayla olum yanıtını vermiştir.
(bkz: bmx)
tur atılacak mecranın sınırları bellidir. onun dısına cıkılmaz cıkılamaz. * söylenecek en iyi söz peder beyedir. * böle insanlara muhtaç edilmek onun suçudur. kendisi hergün sigarasını almaktan ve ona para vermekten çekinmemekte fakat bi bisiklete para vermekten çekinmektedir. *

edit: umarım peder bey burda yazar değildir.
arkadaş ikna edilince bu mahalle turu nedense öbür mahalle , aşağıki mahalle, yukar ki mahalle diye uzar gider. sonra bir bakarsınız birisi koşuyor uzaklardan bisikletin sahibi , ağlayarak geliyordur burnunda sümüğü bisikletini görmenin mutluluğu ile size olan kızgınlığı karışmıştır, işin eğlenceli kısmı da burasıdır hiç beklenmedik bir hamle ile pedala asılırsınız oysa ki o sizin bisikleti bırakacağınızı sanmaktadır, diğer bisikletli arkadaşlar da size destek olurlar, ama sizin bisikletiniz olunca o ayıbı ettiğiniz arkadaş aynısını yapmak isteyecektir ve ilginçtir sizden dayak yiyecektir, nereden mi biliyorum az dövmedim ahmeti .***
arkadaşın birçok afra tafrasını çekmek, yolu uzatmak için olmadık yerlere girip arkadaşın bisikletini mahvetmek suretiyle fırçaların alasını yemek, sonra da sümüğünü çeke çeke bir kıyıda oturmak.