bugün

Fikirler kendinin değil, ezberletilmiş olunca ortaya çıkan sonuçtur.
(bkz: mankurt)laşmış zavallı çomardır.
Eğitim için 9 ay kadar önce abd'ye geldim. Bu zaman içersinde birçok değişik milletten insanla tanışma, zaman geçirme şansına sahip oldum. Güney Kore, Çin, Vietnam, Endonezya, Tayland, Tayvan, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Kolombiya, Panama, Burkina Faso, Almanya, Peru, Polonya, iran, Rusya, Hindistan, Türkiye.

Bu insanlar sadece selamlaştığım insanlar değil, hepsiyle zaman geçirdim ve farkettim ki biz kafayı yemişiz. itin götüne sokulan o Araplar, bizi ne kadar seviyor, tanıyor, saygı gösteriyor. Dilimiz, kültürümüz, tarihimiz ortak. Sevgi kelebeğine dönüşmedim. bu adamlara tv, sinema yapımlarını satıyoruz. Dizilerimizi, filmlerimizi satın alıyorlar, turist olarak Türkiyeyi ziyaret ediyorlar. Bizi, bizim onları tanıdığımızdan daha iyi tanıyorlar.

15 Temmuz rezilliğinin ardından birçok mesaj yolladı insanlar, çok üzüldüklerini ama gelecekte her şeyin daha güzel olucağını umduklarını söylediler.

Türküm ve Türk olmakla gurur duyuyorum. Köklü bir tarihe, kültüre sahip olduğumu düşünüyorum ama bunu yaparken başka ırkları aşağılamak zorunda olduğunuzu kim söylediyse yalan söylemiş, yok öyle birşey.

Sadece benim ülkemin vatandaşlarının sahip olduğunu bildiğim birçok güzei şey olduğunu düşünüyorum. Herşeyin boktan olmasına rağmen bir şekilde çok daha iyi bir duruma geleceğini umut ediyorum ve inanıyorum buna gerçekten. Haberleri okurken, sözlüklere bakarken kalbim çok fena kırılıyor lan! Nabzım değişiyor, yatıyorsam dönüp duruyorum, oturuyorsam ayağa kalkıyorum yürüyorum yerimde duramıyorum. Huzursuz oluyorum! Daha çok çalışmaya çabalıyorum. Üreten, üretmeye çalışan insanların arasında bulunmak istiyorum. Dur, konu bu değildi. Ben başka bir şey diyordum.

Irkçılık yapmayın olum bak, çok ayıp! Bende ahlak timsali değilim itin tekiyim ama o kadar da şerefsiz değilim. Kategorize etmeyin lütfen her şeyi. Buna göre yargılamayın insanları.

Ayrıca burdaki tanıdığım insanların duyarlı, kibar olmasının bir sebebini maddi durumlarının iyi olmasına bağlıyorum. Yadsınamayacak bir gerçek. Yani bu işleri bırakıp bizim de bu seviyeye gelmemize odaklanmak yapılıcak en mantıklı şey gibi gözüküyor.
https://scontent-frt3-1.x...ed4e5243a&oe=58510DE7
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar