bugün

bir uludağ sözlük klasiğidir.

açalım;

şimdi mevzu şu; şöyle bir başlık var diyelim; aramaya inanmayan yazar

kendini alemin zekisi sanan bir yazar kardeşimiz geliyor, aramaya inanmayan sözlük yazarı diye ikinci bir başlık açıyor.
ulan insan düşünür, der ki; bu amk sözlüğü taaa 2006'da açıldı, o gün bugündür heralde bunu biri düşünmüştür, ben bu başlığı açmadan önce eyice bir aratayım. ama yok, 6 senedir kimsenin aklına gelmedi amk o başlık, bir tek bu zeki kardeşimiz akıl etti ve heyecanla açtı.

eyvallah buraya kadar her şey tamam, aramaya inanmamış olabilir, düşünememiş olabilir, memiş olabilir, her şey olabilir.

e ben geliyorum, ya da başka bir yazar kardeşimiz geliyor, bu kardeşimizin açtığı aramaya inanmayan sözlük yazarı başlığı altına; aramaya inanmayan yazar diye bkz veriyor. işte tüm film burda kopuyor...

nedendir bilinmez, uludağ sözlüğün cevval yazarcanları o başlık altına inatla yazmaya devam ediyor. amını avradını sikeyim anlayamıyorum. lan işte bu başlık daha önce açılmış, bak adam ne güzel gelmiş bkz vermiş, daha niye inatla o başlığa yazıyorsun sevgilim?

ay sinir hastası edecek bunlar beni. tansiyonum soyundu yemin ederim ya.
aynı başlığı seneler önce açan adamın emeğine hıyanet, resmen bir terbyesizlik ve yazarın kemiklerini sızlatmaktır.

bu suçu işleyen kadar şuça iştirak eden bu arkadaşlar da en ağır şekilde cezalandırılmalıdır.

yapmayın etmeyin, arayın, aratın, aramaya inanın...
(bkz: aramaya inanmak bkzsinden sonra entry girmek) * *