yıllardır yapmak istenilen ama bir türlü aşk, zaman ve para üçlüsünün denk gelmediği turdur.

her ne kadar güzel anadolu'da gidip görmediğim çok az yer kalmış olsa da bu yaz 12 günlük bir planda anadolu'yu adım adım olmasa da en sevdiğim noktaları gezme imkanı bulacağım.

tatil denilince akla sea, sun, sex geliyor olabilir hatta bence de bir kısım da böyledir. ancak tatil sadece deniz güneş ikilisi değil.
konfor meraklısı olduğumdan, kendi arabamla rahat rahat yorulmadan geze dolaşa ve her gece bir yerde konaklayarak toplam 4500 kmlik bir rota belirleyerek yola başlıyorum.

hiç görmediğim abant gölünü, tuz gölünü, hacı bektaş'ı, dersim'de görmediğim vadileri, maraş'ı, adana'yı, kaş'ı ilk kez göreceğim için heyecanlıyım.

bunun yanında daha önce görünce büyüsüne kapıldığım nevşehir'i bir kez daha göreceğim için de mutluyum.

gitmeden önce heyecanlanılan ve döndükten sonra da özlenilecek ve yine yollara düşürecek bir tatil türüdür arabayla anadolu turu.

bunu hayırlısıyla bir yaşayalım belki bir sonrakinde arabayla yunanistan turu yaparız.

tatil, tatil, tatil...