bugün

4.12 lt benzin alacağınız anlamına gelir.Her benzine gelen zam bu alınan lt'yi düşürecektir.
hybridler için makuldür.
Eskiden olsa uzun yol yapılabilirdi ama günümüzde akp'nin vergileriyle pek bir yol gidilemeyecektir.
gezmek için 20 lira hiç bir şey ifade etmez ama bir de bu yandan bakacak olursak.
bir pazar sabahı uyandım. motordan garip garip sesler geliyordu. stop etti edecek. boğuluyor sanki araba. benzin ibresine baktım ışık çılgınlar gibi yanıp sönüyor. allah allah dedim. önceki günden de biraz olması lazımdı depoda. biraz dediğim 50 liralık benzin olması gerekiyordu minimum çeyrek depo. neyse gittim yanaştım benzin pompasının yanına. kardeş elli liralık doldur dedim ve anahtarı uzattım. tam karttan ödeme yapmak için markete girmek üzereydim ki. pompacıdan bir ses, abi kapak yok. ne kapağı yok kardeş? abi depo kapağı yok! bir gittim baktım cidden yok. meğerse depodan benzini araklamışlar. lan ne istediniz benzinimden. arabayı çalsaydınız bari. o gün anladım ki arabayı park ederken içinde benzinliğe götürecek kadar depoda benzin bırakmak gerekiyormuş. bu hadise 88 model yeni kasa beyaz şahinin başından geçmiştir. neden benzin? diye soracak olunursa eğer. araç doğduğundan beri gaz koklamamıştır. motorda ki orjinallik bozulmadığı için bende kıyıp lpg taktırmadım. hoş görüntüsü berbat ama gidiyor meret.