bugün

aslında başlık uzatılabilirdi.
arabanın üzerine allah korusun yazıp gazı köklemek, hatalı sollama yapmak, ters şerite girmek vs. şeklinde.

bahsi geçen şoförler arabalarının, özellikle kamyonlarının, üzerine allah korusun veya benzeri ifadeleri yazarak
allah'ın kendilerini her durumda koruyacağını, salaklık yapsalar bile allah'ın bunu telafi edeceğini sanmaktalar.

akşam haberlerinde genelde kendilerinin arabalarını görürüz camlar dökük, kaporta içeri göçmüş,
kendi de ya yaralı ya ölmüş, ya da öldürmüş.
"Allah korusun, onun sorunu çarparsam çarpiiiim bana ne" diyen zihniyet.
suçu üstünden atmak için yapılan manevradır.

sarhoş sürücü:memur bey benim ne suçum var ya hıgck! (sarhoşluk efekti). o korucaktı yazdık işte cama. o korumuyor ben suçlu oluyorum. avukatımı arayın lütfen.
diyaloglarına sahne olması muhtemel durum.
önceden önlem alıp, allah ne verdiyse yapmaktır.*
Allah korusun yazıldığı için "arabaya artık birsey olmaz biz uçarız" diye düşünen ve sonunda gözlerini öbür tarafta ya da şanslıysan hastanede açmana neden olabilecek hareket...
ölümü ya da sakat kalması, kuvvetle muhtemel bir araba kazası sonucu olacak, kendine zarar vermesinin yanısıra başkalarına da zarar veren, trafik canavarının fikri ve zikri.
arabaya kız atıldığında işe yarayacak davranıştır. ya içine kaçarsa! yerine allah korusun denir. sallanır.
oyunu sağ partilerden birine veriyordur bunu yapan.
bütün bir yıl yan gelip yatıp, öss günü sınava giderken okunmuş kalem götürmek gibidir.
uçurumdan atlamadan önce 'nasılsa allah beni kurtarır' diyen zihniyetin ta kendisi olduğunu düşündüğüm kişinin salaklığını ispatlamak adına giriştiği eylemlerden birisidir.