sözde açıkgözlü ibne sürücü kurslarıdır bunlar.

sürücü kursuna gidersiniz. size ilk soracakları soru şudur: "daha önce araba kullandın mı?". eğer, "evet, babamın arabasını sörekli gullanıyom abey!" diye cevap verirseniz, "ooo çok eyi! senin o zaman araba gollanmana gerek yok!" derler. e oldu mu şimdi yani?

eğer hayır cevabını verirseniz sizi kursa almak istemezler. neden mi? e siz bilmem kaç saat araba kullanacaksınız, araba benzin yakacak, onlar arabaya benzin koymak zorunda kalacak, paraları gidecek. o parayı ceplerinde tutmak istiyorlar tabi açıkgözlüler. 20 saat kullanmanız gerekiyorsa 2 saat kullandırtırlar sonra sizi siktir ediverirler başlarından.

gideceksiniz sürücü kursuna, elinizi vuracaksınız masaya, tutacaksınız gavatı yakasından, kaldıracaksınız havaya. diyeceksiniz, "araba kullanıcam ulan ben!". hayır falan diyemez, bu sizin yasal hakkınız. enayi yerine konulmayın. yobazların tuzaklarına düşmeyin. ah ulen ah! hep bu yobazların başının altından çıkıyor işte bunlar!
trafik canavarına davetiye çıkartan kurstur. hatta araba kullandırıp ehliyet verenlerin bile yetersiz oldugu kanısındayımdır.
bakkaldır.
sınav öncesi "bilenler bilmeyenlere göstersin. bunun yarın direksiyon sınavı da var, ona göre.." diye enteresan bir tehdit savuran versiyonları da olan kurstur. akabinde bu uyarının yeterli olmayacağına kanaat getirmiş olacaklar ki, cevap anahtarlarını da dağıtmışlardır.

canını yediğimin memleketinde yıllardır çözülememiş ve hala kör topal yürüyen işlerdendir bunlar.
18 yaşına az kalan tüm gençlerin ehliyet heyecanıyla önce kursa değil de babalarının arabasına gitmeleriyle, ülkemizde çoğu kursun işine gelen düzenin sonucudur. yalnız şöyle bir hata var başlıkta; direksiyon sınavını geçemeyen ehliyeti alamıyor zaten. kursta boşuna benzin yakmaya gerek yok. ben biliyorum sürmeyi, fiyatı biraz indirin deyip pazarlık yapılarbilir pek tabi.
çok kısa süre sonra canice katliam yapabilecek sürücüler yetiştiren kurstur. o sürücüler direksiyonda iken yakınında olanları tanrı korusundur.
teferruata girmeyen kurstur.
kursun gelen talebe göre davranıyor, burada bir suçlu var ise bunu denetlemesi gerekn meb'dir.