bugün

yakında çıkmasını dilediğim belgedir kendileri.
ya çıkarsa diye tanım: yasalarla birlikte apartman dairesinde oturmak için alınması gerekli olan belgedir.

harbi lazım bu. millet apartmanda oturmayı bilmiyor. tepede saat 9-10 da çivi çakanı mı istersin(ki o kadar çiviye ben bi asma kat çıkardım heralde evime), asansörle aşağı inip bişey unutup yukarı çıkıp o eşyayı (düğüne gidilecekmiş altını unutmuş bunlar,hadi bu insanlık hali. lan manyak niye asansörü tutuyon bu arada bırak asansörü.neymiş gecikiyomuş.sanki sen evleniyon.) arayıp tuttuğu asansöre binip benden ekzantirik küfürler yiyenler var. bi de kızları vesilesiyle aileyi uyardık insan gibi asansörü meşgul etmeyin diye. evin erkeği(!) karısı yoluyla mesaj yollamış kızımı sıkıştırmayın diye. evdekiler zor tuttu elimden bi kaza çıkıyordu.

bugün de asansörü bi çağırdım içinden kadınlar çıktı, dairemin önüne kadar geldiler. bana da ne bakıyon mal malbakışı attılar. düşündüm tanıdık felan mı bunlar diye.kapının önüne kadar geldiler." yanlış çıktık burası değil." dediler ve benim salak bakışlarım arasında aynı asansöre binip geri çıktılar çıkacakları yere. hala mal mal bakıyodum. hanımlar asansöre binip çeneye tutuşunca düğmeye basmamışlar. asansörü ben çağırmışım.

bi de apartmanın önünde oturanlar vardır ki apartmanın tüm er kişilerini çileden çıkarırlar. onlara da selam ediyorum burdan.

özet: apartmanda oturmayı bilmeyenler müstakil eve çıksın kardeşim.
tependen halı çırpanları da unutmayalım. apartmanda oturmak için zorunlu olması gereken ehliyettir.
sonuna kadar desteklediğim girişim.
geceleri sessiz olmaktan başlayıp mangal yapamamaya kadar uzar gider aslında. müstakil ev tercihimdir.