bugün

aile kavramanın saçmalıklarındandır.
yanlıştır. aslında kırlangıç denmesi gerekmektedir. evet.
sen onca sene baba de aklından geçen tüm o pislik şeyleri annenin üzerinde denesin. bu dünya da en çok güvendiğin insan anneni gibiyorsa zaten adaletten bahsedilmesi absürt olur.
nasıl ürediğimizi duysa babasını öldürür diye düşündürten yazar.
Babayla sevişen kadına anne diyebilmekle aynı şeydir.
Senin doğmanı sağlayan sperm tohumlarının sahibi ve bence toplumca tecevüze yönlendiren bireydir .
Senin doğmanı sağlayan sperm tohumlarının sahibi ve bence toplumca tecevüze yönlendiren bireydir .
Ablasiyla sevişen adama da dilim varmiyir ama enişte der.
(bkz: salak yemin ederim geri zekali bu cocuk)
Garip bir durum demi , kendi fantazilerimizi baskasinda uygularken iyi ancak yakinimiz birisi ile baskasi kendisi fantazilerini ugrayinca igrenc evet kabul ediyorum aynen oyle , bu bence bizim toplumumuzda annenin yerini ve kutsalligini beliritiyor . Baban baskasi ile evlense boyle dusunmessin , yavsak yeniden kari aldi dersin ama annen icin durum nedense igrenc ve hayal gucunde canlandirilmasi en berbat sekilsiz semalsiz durum.
Galiba toplum olarak anneyle olan psikolojik bagimiz cok farkli , aslinda mevzu o degil sizce bu kadar bagli olmamiz normal mi ? Cunku gecenlerde bir hasta (sizofren) ilaclarini icmeyi unuttugu gerekcesiyle oz kiz kardesinin uykuda bogazini kesmis , olayi goren ufak iki kucuk yigeninide dogramis ancak annesini olay gerceklesmeden once odaya kitlemis ve annesine zarar vermemis . Bu olay da gosteriyorki bizlerin annelerimizle olan iliskileri gercekten cok farkli .
Kendimden ornek vermek gerekirse babamdan cekinirim cunku o bir asker istiyor , annem ise benim arkadasim gibi yani herseyde yanimda her kisi icin bu durum boyle olmayabilir ancak toplumumuz sizcede fazla bagli degil mi ailesine ? zira avrupada cogu aile 18 yasinda cocugunu tabiri caizse sokaga atiyor ancak bu kisinin kisisel gelisimi ve olgunlasmasi icin hatta ayni evde kalmaya devam ederse kira bile alanlar var. Peki bu sosyal gozlemden yola cikarak , avrupalilarin veya amerikalilarin bizden daha disiplinli ve basarili oldugunu gostermez mi ?
Cocuk yetistirmek gercekten cok onemli ve sorumluluk isteyen bir olay , sahsen ben bu dunya duzeninde dunyaya cocuk getirmeyi dusunemiyorum zira o guzel tatli sirin kizinizidi yarin boyle biri sizden istemeyecek mi ? belki daha da beter fantaziler uygulayacak , neyse dusunmesi bile igrenc bir mevzu .
(bkz: eşinin amından çıkan yaratığa oğlum demek)
doğrudur.
görsel
Zaten baba diyemiyorsan ortada feci bir sorun var demektir.
anneyi döven adama baba demek çok zor asıl..
bakkala demekten iyi olan durumdur.
ablayla sevişen adama enişte demenin yanında hiçtir.
kayınço demekten iyidir.
Yapilan eylem karsisinda dunyaya gelmen vee babanin boylelikle baba statusune atanmasi.
kahpe dünya düzenidir. evet.
"Hangi baba, hani şu annenin kocası olan mı?"
(bkz: fasulye)
(bkz: burak sergen).
ooo oedipus kompleksi alırım bir dal..
Seviştiği için sen varsın zAten durumu.