bugün

gelecekden haber vermek .
sesi, çığlığı.
oklava summonlamak.
arkası dönükken sizin arkasında duran tabaktan yemek aşırdığınızı görebilmesi.
hepsinden ötesi bizler gibi kahır meleklerini dünyaya getirebilmiş olmaları.
-hastalığımın tıpta henüz tanımı yokmuş anne.
-ben sana o kadar içine kapanma demiyor muyum yavrum!
kaybolan eşyaları eliyle koymuş gibi bulmak gücü gibi güçlerdir.
Tek seferde çarşafı ve yatak örtüsünü düz ve orantılı yatağa serebilmek.
tahminlerinin çoğunun tutması.
saymakla bitmez.
neyaparsan yap seni affeder.
Yeme ishal olacaksın, yeme kusacaksın, içme boğazların şişecek dediklerinde dediğinin aksini yaparsanız muhakkak gazaplarına uğramak.
http://www.youtube.com/watch?v=atEi8EuofDY
kulak misafiri oldukları spor ya da politika programlarındaki deli maaşlar alan şöhretli yorumcular kadar yorum yapabilmeleri.
muhteşem ev yemekleri daha ne olsun.
Odamın toplama üzerine dağılma özelliğinde etkisiz olup, fişe takılmış makina gibi bir o yana bir bu yana gitmesi.
Güven veren ses tonuyla hayata yeni bakış açıları kazandırmalarıdır. iyi de yapsan kötü de yapsan arkanda durmalarıdır. Gerektiğinde önüne geçip siper olmalarıdır. Bu yüzdendir cennet, annelerin ayakları altındadır.
annneeğ pantalonum nerde:
-dolabının en alt rafına bak
+
+bulamadım

ve anne olay yerine gelerek saniyesinde pantalon bulunur...
olmadığında yaşanan muazzam özlemdir.
güdümlü terlik. *
Aynı gün hem mantı, hem de baklava yapması.
Ne söylersen söyle bitmek bilmeyen anlayışla karşılanmadır annenin asıl süper gücü.
kocaman yaşıma rağmen ne çocukluk yaparsam yapayım beni hep aynı sevgi ile sevmesi.
tüm yaptıklarıma, davranışlarıma karşı sabırlı olabilmesidir. belkide anne olmanın iç güdüsel bir yapısıdır bu. ne olursa olsun, yapılan yanlış olsada devamlı yapılsada anlayışla karşılayabilmesidir. sanmam ki aynı şeyleri başka biri yapsında ona da aynı müsamaha gösterilsin.
kaybedilen malzemeyi sen gittiğinde görememen ama annenin kolaylıkla bulması. hayret edilesi bi durum.
güncel Önemli Başlıklar