bugün

"evde karpuz var, ne dondurması?" demeleri.
-televizyonun fişini çektin mi ?
+çektim.
-tamam çek .

budur.
onlara nankörlük ediyor olan, onları üzüyor olan çocuklarını gereğinden fazla sevmeleri.
Kışın beni sokağa beresiz çıkarmama sebebi olarak "oğlum sen üşüdüğünü bilmezsin" derken kendisinin çorap giymeden evde dolaşması...
kendi çocuğu için uygun eşi sadece kendisinin bulabileceğini sanması.
gece 3'te gelip 'sen hala yatmadın mı? hadi yatağa.' diyip, sabah 10'da gelip 'e hadi kalk artık saat kaç oldu.' demeleri.evet evet kesinlikle bu. amacın ne anne?
taze ekmekleri kimsenin bilmediği yerlere saklaması , sofraya bayat ekmek koyması.
ev telefonundan arayıp 'evde misin yavrum' der bide benim annem candır ya genede bitanedir.
hangi birini yazması gerektiğini bulamıyor insan. anne yüreğinin verdiği bir özellik olsa gerek pek fazla mantıklarını kullanmazlar. 'aman dikkat et biri içtiğin şeye ilaç atmasın' tarzı yaklaşımları annelerin mantıklarıyla değil yürekleriyle hareket ettiğinin büyük göstergesi.
Beraber kurulan dışarı çıkma planı ile hazırlanmışken ''Geliyor musun?'' diye sorması ve sorulan soruya karşılık verilen ''Yoook'' cevabının aslında ''Var'' olması.
tabi,sözlük gençlerin yeri.dalga geçin bakalım anneyle.bir gün anne sözlük diye bir site açacam.bak ozaman başlıklara sen...
-gençlerde ki inanılmaz mantık hataları...
-annelerini beğenmeyen gençlerin başları sıkışınca anne eteği altına saklanmaları...
-babalarından korkan gençlerin annelerini aracı yapmaları...
-gençlerin sözlükte sürekli anne konulu başlık açmalarının altında yatan gerçek neden...(kendileri her haltı biliyorlar ya anne kısmı küçümsenecek ille böylece egoları tatmin olacak)
-aslanım annelerin alkışlanacak terlik atışları..
-civciv çıkmış kabuğunu beğenmemiş...(siz bunu tercüme edin)
bana geç yatma der ama kendisi 2-3 gibi yatar. bu en büyük mantık hatalarındandır.
çocuklarından sakladıkları şeyleri kendilerine lazım olduğunda ararlar ama asla bulamazlar, neyi nereye koyduklarını hep unuturlar. evin yerle bir edildiği bir temizlik günü nasıl olsa bulunacaktır o sakladığı şey, belki de bunun rahatlığındandır.
40 yaşına da gelsen nerede kaldın demeleri. gerçi bu bir mantık hatası değil, işin mantığı bu aslında.
canım ya, seviyorum seni.
(bkz: ana gibi yar olmaz)
çocuklar tarafından yapılan onca hataya rağmen hala ''anne'' olmaları. süper lan. valla. hiç kimse de bu kadar kredimiz yok.

ama anne;

ne olur bana geldiğinde ne zaman evleneceksin deme artık. deniyorum. vallahi olmuyor.
sadece kendilerinin çalıştıklarının zannetmeleri.

edit: Tabi buna sesimizi çıkaramayız dünyaya geliş sebebimiz o*
Anayı bacıyı karıştırmayın arkadaşım, kavga sebebidir.
2006 kpss sinavindan önce:

arrhenius: anne ben sinava girmeyecegim, bizim bölüm kontenjani sifir, atama yok.
anne: olsun kizim gir, bi sansini dene.
arrhenius: peki anne.
daha sofrayı bile sermemiş olan anne;
hadi uyanııın yumurta bitiyooorr!

(bkz: benim annem bunu hep yapıyor)*
anne dışardadır ve ev telefonu çalar.Telefonun diğer ucundan anne evdeki kızına nerdesin diye sorar.evdeki kız bile durumu yadırgar ulan nerdeyim ki ben der .
herangi bir mağazada herangi bir giyecek alırken;

-ben karışmam ama bu sana hiç olmadı.

demesi.
bana küsüp beni kardeşime aratması, sonra kardeşim konuşurken telefonu elinden alıp beni kardeşimle konuştuğumuz konuda fırçalaması.

anam, hani küstün, hani konuşmuyorduk? bak hem ben belki özel konuşacağım kardeşimle?

ama tabii ana söz konusu olunca özel mözel kalmıyor.
bi sinav sabahinin önceki gün aksami:

arrehenius: yarin 7-7:30 gibi kalkarim ben, saatimi kurucam. sen kalkma olur mu?
anne: tamam.

ancak sabah 6:30da odanin kapisinda belirir.

anne: gec kalacaksin kalk hadi.
arrhenius: yaaaaaaaa pfff.. :/ (sinav saati 9:30dur)

bi saat yatakta döndükten sonra kalkildiginda, coktan demlenmis cay üzeri örtülü demlikte sizi beklemektedir. yirim!
laf işlemeyen yüzsüz evlada bomba bir lafları vardır.
+: sen benim sıçtığım boksun!
-: +%&/=?!!...
hadi atlatın şimdi o psikolojiyi.
güncel Önemli Başlıklar