bugün

ne alacağına karar veremeyen 'zengin' insanların yapması gereken şey. her anneler gününde anneme gider hediye dükkanı satın alır, içerisinden beğendiği şeyleri kendine hediye etmesini sağlarım. kalbim ve ruhum o kadar huzur bulur ki bu gibi durumlarda, bir tek gül alıp annesine veren evlatlar gördükçe havama hava katarım.
gerek yoktur diye düşünüyorum. sıcacık sevgiyle sarılmak ve ellerini öpüp anacım demek dünyanın en güzel hediyesi olsa gerek.

(bkz: hediye almamak için kıvıran yazar)
annenin "ben sana hediye alamazsın demedim, adam olamazsın dedim" söylemine neden olacak eylemdir.
ayılıktır efendim, görgüsüzlüğün daniskasıdır. ne gerek var böyle atraksiyonlara. bir öpücük bir güzel sözün yaratacağı etkiden daha fazla etki yapacağını düşünmediğim durum.
Hakkı yine de ödenmez ama sevinirse ne mutlu bize dedirticek olan eylemdir.
(bkz: sevgililer gününde sevgiliye porsche almak)
ne alacağına karar veremeyen ''zengin'' insanların yapması gereken şey.

her anneler gününde anneme gider hediye dükkanı satın alır, içerisinden beğendiği şeyleri kendine hediye etmesini sağlarım. kalbim ve ruhum o kadar huzur bulur ki bu gibi durumlarda, bir tek gül alıp annesine veren evlatlar gördükçe havama hava katarım.
içinde sevgi olmayan, yapmacık, sadece gösteriş amaçlı bir harekettir. tipik sonradan görme hareketidir.
hediye olayını abartmış kişilerin yapacağı mallık.