bugün

yahu yıl olmuş 2019 hala ve hala bu yönelimlerin hastalık olduğunu ve iyileştirilmesi gereken rahatsızlıklar olduğunu savunanlar var. anlıyorum tabi ki öküzlüğün dönemi olmaz. cehalet her zaman buralardaydı buna da tamam. fakat böyle ciddi bir konuda bu kadar ciddiyetsiz ve dayanaksız savlarla 40 yıl öncesinin düşüncelerini kitaplaştıran geri kafalarıları kanaat önderi olarak benimseyen bir kesim var belli ki. ve ben bu zihniyete dayanamıyorum artık. yayıncı ve çeviren kişiye ise değinmek istemiyorum bile. ufacık bir araştırmayla nasıl bir ideolojiye sahip oldukları hakkında fikir edinebilirsiniz.

bizi yok edecekse cinsel yönelimler değil bu cehalet yok edecek.
öyle bir şey yoktur. homoseksüellik bir cinsel yönelimdir, hastalık vs değildir. şu devirde hala daha hastalık olduğunu savunan varsa tedavi olması gerekir. cahilliğin lüzumu yok.
yukarıda entry nick uyumu yapan arkadaş bu nick'i neden seçtiğimi çok merak ettiysen buraya bakabilirsin.
görsel
homoseksüelliği önleyemezsiniz. eşcinsellik hastalık ya da bir tercih değildir. anne babalara nasıl önlem alırsınız türünden tavsiyeler yerine, çocuklarının eşcinsel olduğunu anladıklarında nasıl davranmaları gerektiğini anlatmak lazım. çünkü homofobinin cirit attığı ülkemizde işleri çok zor.