bugün

Ankara'nın ve Türkiye'nin en eski hastanelerinden biri olan çok sevdiğim (!) hastane. bünyesinde pediatri, göğüs hastalıkları ve kalp damar cerrahi kliniği bulundurmamaktadır.
Gerçekten eski bir hastenedir. Liseden hemşireler kan alıp tansiyonunuza bakarlar. Tek kişilik oda bulmanız imkansızdır. Zaman kavramı olmayan hemşireler vardır. Eğer ciddi bir ameliyat olacaksanız ve fazla yatmanız gerekecekse tercih edilmemelidir.
bahçesinde ki kanalizasyon çalışmalarında insan kafatası ve kemikleri bulunmuştur.

http://www.haberturk.com/...42-hastane-bahcesinde-sok
kana ihtiyacı olan komunistler ve hdpliler ise sikimde olmayandır.
An itibariyle yanmakta.
Allah korusun.
görsel
dün akşam 22 sularında böbrek sancılarım hasebiyle acil servisine gitmek zorunda kaldığım hastane.

kızılaydan taksiye bindim ve taksiciye, en yakın hastanenin acil servisine beni bırakmasını söyledim. birkaç dakika sonra numune hastanesinin bahçesindeydik. hemen işlemleri başlatıp muayene edecek hekimin odasına daldım. kan ve idrar tahlili istedi ve ağrı kesici serum takılacağını söyledi. hah her şey bu andan sonra başladı. sağlık memuru 2 tüp kanı aldı ve serumu bağladı ancak garip bir şeylerin olduğunu anlıyordum zira elinde serumla gezen 3-5 hasta görmüştüm koridorda. neden yatmıyorlar da koridorda ayakta bekliyorlardı. odalar doluymuş. allahın sevdiği kullarından olmalıydım ki!! koridordaki sedye o an için boşalmıştı ve hemşire kadın beni hemen sedyeye yatırdı ve torbayı koridordaki dolaba taktı. hijyen anlamında 0 ın çok altında bir ortamda sağlığıma kavuşmaya çalışıyordum. o arada daha sonra ankara hukuk öğrencisi olduklarını öğrendiğim iki kadın geldi ki biri ağlamaktan gözleri şişmiş inanılmaz acı içerisinde. ona da bana uyguladıkları prosedürü aynen uyguladılar yalnız o benim kadar şanslı değildi çünkü sedye yoktu. ayakta beklemek durumundaydı. doğruldum ve sedyeyi ortak kullanmayı teklif ettim. kabul etmeme lüksü yoktu zira ayakta duramıyordu. oturdu yanıma onun serumunuda taktık dolabın diğer kapağına. kısa bir süre sonra benim torbamdaki şey iyice azalmıştı ve kalktım sedyeden onun yatmasını istedim. kızcağız gerçekten zor durumdaydı. biraz sonra daha iyi duruma gelen kız ve arkadaşı ile sohbet ettik biraz. mevcut hastalığımız sebebiyle olmasa da buradaki pislik sebebiyle öleceğimiz fikrinde hemfikirdik. benim ağrı kesicim bittikten sonra kızları ölmemeleri hususunda ciddi bir şekilde uyardım ve birdaha bahçesine bile girmeyeceğime yeminler ederek oradan uzaklaştım.
güncel Önemli Başlıklar