bugün

evet canlar dışlaması. başta ankaragücü, bursapsor, gaziantepspor ve antalyaspor olmak üzere ankaragücü'ne destek veren, eskişehirspor ile çıkan olaylarda ankaragücü'nü haklı gören, denizlispor ve karabükspor taraftarlarınca da ankaragücü lehine tezahüratlar edilerek yapılmıştır.
bak bu kısım tanım; süper lige çıktığından bu yana sataşmadığı taraftar grubu kalmayan, ben büyüğüm, ben asarım, ben keserim havasında olan, kafede karısıyla oturan adamı dışarı çağırıp 30 kişi bıçaklamayı delikanlılık olarak gören eskişehirspor taraftarına yapılan mantıklı hareket. ulan herkes kıçını yırtıyor 'zaman anadolu'nun zamanı', ' üç büyültülmüşlerin hegemonyası artık bitecek, bitmeli' diye, bu adamlar önüne gelene saldırıyor. futbolu futbolluktan çıkarıyor. hem de öyle delikanlı gibi değil ha. kahpece saldırıyorlar. zaten delikanlı olsalar haftaiçi tüm taraftar gruplarının ortak bildirisinde bahsettikleri gibi ankaragücü'nü dostça karşılarlardı ve hiçbir olay olmazdı. ankaragücü taraftarı da eskişehir'e gider adam gibi maçını izler, takımlarını desteklerdi. delikanlı değiller ama işte. o yüzden anadolu birliği'nde yerleri yok.
anadolu futbolunun gelişmesinde öne çıkan, yıllarca şampiyonluk kovalayan, belediye başkanının oğlu yönetiminde olmadan ligde üst sıraları hedefleyen eskişehirspor' un dışlanmasıdır. yetmez, tarih yazmış eskişehirspor' un önünü kesmek için daha fazlası gerekir.