bugün

esasında sorsanız ciddi anlamda amerikaya karşı olan maldır. işte bu kadar açık ara maldır. mal oğlu maldır. malın evladıdır.

evet. aynen böyledir.

demokrasi, liberal ekonomi, insan hakları ve liberalizm kelimelerini kendisine şiar edinmiştir. malın çocuğu, malın fırlattığı mal; liberal ekonominin siki tutup battığını dünyanın bambaşka şekilde yönetildiğini bilmez. şu an tepesinde amerika veya ab olan ülkelerin hemen hemen tümünün bir 15-20 sene süper ekonomisi var zannederken kucağa oturtulup zıplatıldığının farkında değildir.

çünkü maldır. malın önde gidenidir. malın en ileri seviyesidir. insanlıktan nasibini alamamıştır çünkü maldır.

maldır ve kendisini müslüman zanneden maldır.

hayvanın malı allah'ın ilk emri olan "oku" yu tersten anlamış gitmiş ne kadar ilmihaldir, risaledir, boktur püsürdür saçma sapan kul yapısı varsa okumuştur.

çünkü maldır. okuması gerekenin kuran olduğunu idrak edememiştir. memleket veya uygur türkleri gibi acı çeken kendi milleti varken afrikadaki aç bebelere yardım eden maldır.

malın önde gidenidir.

amerikanın bu coğrafyaya girerken hep islamiyeti kullandığını göremeyen maldır.

maldır.

kendisini sağcı zanneden maldır. sen madem sağcısın, bütün solcular hayvan gibi neden seni destekliyor a mal?

velhasıl direkt ve açık ara maldır.

dinin düşmanıdır aslında. çünkü kafası çalışıp sorgulayabilen insanlar tanrılarına; "beni bunlarla aynı meydanda mı yargılayacaksın yarab" diye günaha girmektedir, isyan etmektedir.

5 vakit yatıp kalkınca cenneti garanti altına aldığını zanneden maldır çünkü bunlar aynı zamanda.

allah belanızı versin tiksiniyorum sizden mallar sürüsü.
tamamen katıldığım önerme. bu ülke ne çektiyse allah kesilenlerden çekmiştir. o sağ kesimin bağrına bastığı şeyh sait, musul ve kerkük'ü topraklarımıza katamayalım diye ingilizlerle iş birliği yapıp, isyan çıkartmıştır. siyasi entry girmemeye çalışsam da dayanamıyorum 'oku'yamayanlara.
ayrıca bu ülke 2002'den itibaren, kar eden devlet kurumlarını dahi peşkeş çeker.