bugün

Özentiliğin dibe vuruşudur. güzelim türkçemizin katledilmesine seyirci kaldığımız olaydır.

r harfleri itina ile bastırılır
auuçç şeklinde tepkiler verilir
Her türlü veda kelimesi bye şeklinde ifade edilir
Devamlı olarak araya ingilizce kelimeler sokmak ise farz olmuştur.
Akla gelmeyen kelimeyi düşünürken bile ıııı yerine amerikan özentiliğinde dibe vurarak ve bu şımarıklıkla, ağzı iyice yayvanlaştırarak aaauuummm şeklinde tepkiler verirler.

Korkmayınız, ısırmazlar.

(bkz: oray egin) * *
bu dili kullananların genelde yılışık bir havaları olur, içinde bulundukları kültürü küçümserler, türkçe ve ingilizce kelimeleri aynı çatı altında harmanlarlar, oluşturmaya çalıştıkları dile türkilizce de diyebiliriz.
haber bültenlerinde bile görülebilen türkçe(!)dir. "fenerbahçe yeni sezon hazırlıklarına bugün samandıra tesislerinde start verdi." start verdi ne lan başladı diyemiyor musun?
ne amerikan ingilizcesine ne de türkiye türkçesine tam olarak hakim olamayan kişinin iki dili karıştırarak oluşturduğu ve iletişim kurmak için kullandığı jargonumsu.
not: ana dili turkçe olup da ingilizce eğitim gordugunden * kişinin dışardan bakıldığında amerikan ingilizcesi konuştuğu izlemine kapılınmaması gerekir. *
kulakları çınlasın bi victoria var maşallah o taş gibi konuşur bu türkçeyi. hatta şiir bile ezberlemişti yavrucak, oradan örneklendireyim anlatayım.

küçüktüyummm,(burda o tikilerin özentilik yaptığı ağzı hayal edip daha da inceltiyorsunuz)
ufaciktiıymm
oltayi attim... de nize.. (oltayı attım kısmını hızlı söyleyip denize kısmında hafif duraklaıp de'de vurgu yapıp nize'yi bikerede çıkaracaksınız)
üşüvüeğdiiy, balik laağ.
denizi göğdüuym (vurguyu gördüme veriyorsunuz ve düm hecesine doğru düşürüyorsunuz tonlamayı)

aha böyle bişeydir.

şirin kızdır victoria. kara dutum, çatal karam, çingenem. öyle sevimli..
(bkz: ingiliz aksaniyla turkce konusmak/#2573229)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar