bugün

eğer çocuğunuz varsa faydası kat ve kat artan, marketlerde bulunan alışverişte alınan malzemelerin içerisine koyulduğu araçtır...
dünyada arabadan sonra en çok kullanılan 4 tekerlekli araçtır. *
içi doldukça hakimiyeti zorlaşan tekrlekli sepet. özellikle toptan alışveriş yapılan büyük marketlerde 2aylık ihtiyacınızı sığdırabileceğiniz boyuttakileri için yanınızda özel sürücü bulundurmanız gerekebilir.
hassas ürünler için tasarlanmış küçük bölmeye çocuk oturtulan, sepet yerine kullanıldığında kişiyi gereksiz ve daha fazla alışverişe yönlendiren araçtır. aldıklarınız içinde kaybolduğu için sürekli birşey almamışsınız gibi hissedersiniz ama kasada öperler adamı.
öğrenci evimizin müstesna tv koltuğu. marketten çalınır, içine yastık battaniye konulur ve ayaklar aşağı sarkıtılarak oturulur, uyunur.. cüzdan koyma yerine kola veya çay konur bazen final vize çalışmaları için kitap yaslanır.
daima sevmişimdir kendisini. özel ilgimi bilmeyen yoktur. üzerine çıkma içine binme altına girme gibi envai çeşit eğlenme şeklim mevcuttur. tekerlekler kendi kafasına göre döner yeri gelir reyonlara çarpar.
ama ondan çıkan bir ses vardır tımsftıstısçırşıngır gibi birşey. candırr o can.
çocukken mütemadiyen marketin boşuk ve düzlük bölümlerinde koşup koşup üstüne zıpladığım, bu suretle giderek eğlendiğim nesne. ama şu yaşıma geldim mühendis oldum hala bu arabaların öyle kontrolsüz giderken nasıl sola-sağa çektiğini anlayamadım arkadaş. tuz reyonuna mı girmedik, promosyon salçalara mı dalmadık, üst üste dizilmiş kolalarla bovling mi oynamadık? anlayamıyorum arkadaş!

(bkz: tespiti gelmek)
vay arkadaş ne arabaymış yahu! alışveriş merkezinden müşteri bir çıkıyor, evinin önüne kadar götürüyor arabayı (evi yaklaşık 20 km uzakta olsa da) sonra o araba uzaktan kumandalıymış gibi tekrar mağazaya geri getiriliyor bir şekilde. bir güne bir gün de çalındığı, alıkonulduğu görülmemiştir, mutlaka döner, alışveriş merkezinin önüne geri gelir.
tekerlekleri sizi gitmek istediğiniz yöne değil de kendisinin gitmek istediği yöne gidenleri en çekilmesleridir.
tekerlekleri olan ve içine alışverite aldığımız ürünleri koymaya yarayan araçtır.
manevra kabiliyeti güçtür.
eşek kadar olup bununla oynamak ayrı bir keyiflidir. 21.30 - 22.00 arası rahatlıkla ve keyifle yapılabilir.
alış veriş sonrası izin verildiği son sınıra kadar poşetleri taşımamı sağlayan araba.izin verseler eve kadar götürsek sonra geri iade etsek olma mı olmaz.
Alışveriş arabaları ve sepetleri daha çok şey satın almanız için büyük yapılmıştır. yapılan deneyler boyutu iki katına çıkarınca tüketimin yüzde 19 arttığını ortaya koymuştur.
Otomobilden sonra, dünya çapında en sık kullanılan dört tekerlekli araç.
.. dediğin böyle olur:

(bkz: https://twitter.com/i/status/1644500302748602370)
küçültmeliyiz. israf haramdır.

görsel
Doldurması çok zevklidir lakin kasaya gelince ödemesi üzer. Ayrıca içine binilip gezilmesi caizdir.

Aşırı zevkli olay yav.

görsel