bugün

adına şiirler yazılan, şöhretine şöhret katan, kısa sürede milliyet simgelerinden olan... çay.
dizi izlemek. alışkanlık hatta bağımlılık... sezon sezon game of thrones, supernatural ve himym izlememin başka bir açıklaması olamaz.
(bkz: clash of clans)
ayak paça çorbanın yanında soğan söğüş yemek bunu yapar efendim.

özlem abiye dedim ki abi kırmızı soğan al şu dükkana her geldiğimizde beyaz soğanla geçiştiriyorsun.

"ulan abazor, don vurmuş zebzeye meyveye, kırmızı soğan olmuş 4,5 lira, ananın ...ndan kırmızı soğanla mı çıktın geldin başıma puşt adam ol önündekini ye" dedi.

"sarımsağı gelin etmişler kokusu kırk gün çıkmamış abi, ayıp ediyorsun" diye cevap verdim, "ne alakası var amk" dedi.

bende hata, niye gidersin ayak paçayı seramik tabakta getiren adamın dükkanına...

paça dediğin bakır tabakta olur, az biraz da salçalı olur.

bi de ayak paça dükkanı açacaksan 20 cl'lik bardak su koymıycan müşterinin önüne adam gibi aldığın 1 liranın karşılığını verip 50 cl su koycan. baharatlı sarımsaklı çorba, yanında soğan insanın içi yanıyor vesselam. hatta sürahiyle musluk suyu koy amk millet doya doya içsin yavşak, zaten 11 liraya çorba satıyosun, 1 lira daha kaktıracam diye ne kasarsın.

ben italyan liglerini takip etmem, futboldan da anlamam. ama bildiğim bir şey var ki, bir tabak çorbaya 2 kaşıktan fazla sarımsak çalmayacan hacı abi gece cayır cayır susatıyor adamı.

bi de çorbayı yarım söyleyip ardından dürüm söyleyenlere aklım ermiyor.

hayat garip bir olay hacı fış fış... akıl ermiyor yedigöller niye göller bölgesinde değil, niye göller bölgesi yedigöller değil falan fişman işte...
alışkanlık yapan şeyler sorusudur.