bugün

alınmış en güzel hediyeler sevgiyle verilmiş hediyelerdir.

ilk önce bir öpücüktür, sonra bir sözdür, sizden bir parça taşıyan bebektir.hediye aslında aynıdır, sadece genişler. 30 sene geçer, hediye daha da genişlemiş olur. eğer siz de iyi bir hediyenin ürünüyseniz, büyük ihtimalle aynı güzellikleri siz de yaşayacaksınızdır.
2008 yılında kutlanamış olan doğumgünümdeki biralardır. niye peki? şöyle ki efendim; bahsi geçen yılın, doğum günüme tekabül eden gününde ben tuzla piyade okulu bando komutanlığında askerlik görevimi icra etmekteydim. doğum günümün c.tesi gününe gelmesi münasebetiyle dışarıda olacaktım. lakin çoğu arkadaşım ya çalışıyor yada muhtemel final haftası olduğundan, ben ablamın yanına gidip evde yeriz içeriz planlarındaydım. fakat bir gece evvel birden telefon çaldı ve çok yakın 2 arkadaşımın yanıma geleceğini öğrendim. buna mukabil, "3 kişi napıcaz sabah karga bokunu yemeden seansında, ablama gidip kahvaltı edelim daha sonra çıkarız bi nevizadeye" dedim. velhasıl o gün, sabah 8'de çıkıp arkadaşlarla buluştuktan sonra ablama gittik. kahvaltı, çay, kahve poğaça derken öğlen vaktini geçtik biz. daha sonra bu arkadaşlar, hadi dediler bi nevizadeye çıkalım birer bira içelim. sonra bana nereye gitmek istediğimi sordular. bende her zaman gittiğimiz yerin ismini söyledim tabi. akabinde taksime vardık ve mekana girdik. tabi ben herşey bana sorularak olduğu için bir sürpriz falan beklemiyorum. lan bi girdik içeri, bizim bütün tayfa toplanmış. 10-12 kişiler. bi iyiki doğduuunn geyiği, bi sarılmacalar, göz yaşlarını saklamacalar.. tabi askersin, daha farklı yaklaşıyosun konuya. akabinde hemen hemen herkes bana bir bira ısmarladı. güldük eğlendik, yemedik içtik. işte o iki arkadaşımın böyle bir organizasyon yapmasının yanındaki alınan biralar, benim için en güzel hediyeydi.
(doğum günüydü, bedava biraydı derken ben beton gibi oldum tabi. zar zor konuşmadan bölüğüme gidip uyudum)
(bkz: babalar gününde babaya rus hediye etmek)
hatırlanmış olmak zaten en güzel hediyedir. gerisi boştur.
henüz alınmamış olandır.
el emeği olan herşey "en değerlidir" mantigindan yola çikarak.
hediye eger babaya aliniyorsa:
efendim babanin göğsünü kabartacak bi hediye almak daha mühimdir.el emegi ile kazandiginiz paralari sizi yoktan var eden babaya harcamak yücelerin en yücesidir dostlarim.* * *
erkek arkadaşımın sözlükte okuyup da "ak sana ne getirdim. çok seviyormuşsun bu çikolatyı"deyip verdiği en sevdiğim çikolata. çok ince bir düşünceydi bence. acaba beğendiğim gömleği de yazsam mı buraya? *
sevinçten havaya uçtuğunuz andır. karşı tarafı bundan ötürü kucaklayıp avazın cıktığı kadar bağırmaktır.