bugün

altıncı nesil yazarların hor görülmesine neden olan durum.

(bkz: vurun)
yanlış bir önermedir. sanılır ki, beş bilinmeyenli denklem çözülüyodu, bilimsel deneyler yapılıyordu hatta ay a adam göndermeye hazırlanılıyordu burada. bu asabiyet, bu öfke dolu tanımlar, bu lav fışkıran ağızlar 6. neslin aslında çok iyi yolda olduğunun göstergesidir. 6. nesli gülümsetir sadece bu ithamlar ve "yıldızınız mı söndü koçum" karşı sorusunu da akla getirir. ama yine de hepinize saygımız var, bize de esirgemeyiniz. olmadı, gölge etmeyin başka ihsan istemez.
bir insanı nasıl görmek istersen öyle görürsün. eğer 6. nesile tarafsız bir gözle bakarsan onlarında diğer bütün yazarlar gibi olduğunu anlayacaksın. iyiside var kötüsüde. anladın mı yavrucağım.
(bkz: daha da gelmem)
bir zamanlar kendilerininde bilmem "kaçıncı" nesil olduğunu unutup, böyle bir başlık açıp kusan ve kusmuğuna tarzikli su sıkmak isteyen "bizler".
altıncı nesilin sözlüğün kalitesini düşürmesi diye başlık açıp sonra da ''ben sadece saçma başlık açanlar için hakaret savuşturuyorum'' açıklaması yapılan konudur. o zaman neden genelleme yapılan bir başlık açılır? saçma sapan başlıklar açan sadece altıncı nesil midir? başkalarına aşağılayarak kendini tatmin etme, öne çıkarma, üstün hissettirmeye çalışma gibi davranışlar sergileyenlerin aşağılık kompleksli insanlar olması da nesillere göre midir?

kendi adıma sözlüğe öğrenmeye, sözlüğe kendimden de birşeyler katmaya ve iz bırakmaya geldim. ara sıra böyle çerez başlıklara da yazıyorum ki bunlar da beni sadece eğlendiriyo.

kendini tek zeki sanan kişilerin yaptığı gibi ''bak gerizekalı demiyorum, gerizekalı mısın diyorum'' kıvamında gelen kıçımla güldüğüm başlıktır bu.

edit: başlığı açan şahısın ilk girdiği entrylere bakınca kalitenin ne kadar göreceli bir kavram olduğunu da kavradım. kalite kendi entrleriyse problem zaten yok.
idealin kredi kartı, kalite nin makarna zannedildiği bir devirde yırtınıp duran biz 6. nesil . kalite yi düşürdük, kusura bakılmasın.
ya şu türkiye'yi ab'ye almayalım. kalitemizi düşürür anlayışının, sözlük ayağını oluşturan, yanılgı içeren, zan altında bırakan, kalp kıran, yazar sindiren kişisel bir tespittir.
daha önce ikinci, üçüncü, dördüncü,beşinci nesiller için söylenmiş muhtemelen yedinci ve sekizinci nesiller için söylenecek klişedir.
altıncı nesil çaylak olarak durumumu düşünmemi sağlayan söylev.
her altinci nesilin uzerine alinmamasi gereken iddia.
(bkz: gelin pes te koyalım size)
(bkz: sozlukte direnis hareketi/#4865156)
zorla siteye kaydolmamıştır altıncı nesil, alırken kötülerini eleyeydiniz diye düşündüren düşünce. bu düşünce ayrıca tek dert altıncı nesil olmaksa ben bu hesabı şimdi kapatırım arkadaş dedirtir .
rüyasında kabus görüp bunu bile altıncı nesilden bilecek şartlanmış eski nesilin anlamsız yorumudur. nesilden nesile sahip çıkmak gerekir kusur aramak değil.
(bkz: hepimiz aynı gemideyiz unutmayın)
nesil farkı gözetilmeksizin sözlüğün kalitesi düşürülmektedir.dikkat edilmelidir.
sorunu tespit etmişsin, çözümü de ortaya koyaydın...

(bkz: altıncı nesle soykırım)
sözlüğe üye olma tarihiyle insanların kalitesi arasında bağlantı kurmaya çalışan bir beyin kullanılarak yapılmış tespit.
yazilara bakinca daha iyi anlasiliyor. bazen soru işaretine tıklıyorum daha sonra:"hahh işte yanılmamışım 6. nesilmiş." diyorum.
7. nesil gelene, onlar yazarlığın ne demek olduğunu öğrenene kadar doğru olan durumdur.
HEMEN HEMEN HER YENi GELEN NESiL iÇiN AÇILAN BAŞLIK.
olan bir şeyi kime bok atsakta başımızdan atsak hedesi.
ya yıldım artık bu nesil geyiğinden. tamam ben de farkındayım aramızda 15 yaşında olan ya da bu yaşın hakkını veren arkadaşlar bulunduğunun. ama arkadaş her yeni nesil de bu muhabbet dönmesin artık. zamanla ayıklanır yetersiz adamlar. valla sıkıldım. bak baştan söliyim yedinci nesil geldiğinde de bu geyikler dönecek.

ahan da benzer bi yakarışı bi önceki nesilde de yapmışız:

(#2862343)

ulan yeminle yedinci nesillere kaydıılrken de bu entryi koyucam, çok pis hırslandım hafız!
fazla söze ne hacet altıncı nesil adına armağan ediyorum bu şarkıyı koy koy koy (bkz: tanju okan)
bir yeri kalkmış beşinci nesil söylemidir.