bugün

yıllardır burda durup, hiç bir işe yaramamış eski nesillerin sıkça yaptığı eylem. köşelerinde oturup-oturup dururlar. beyinleri küf tutmuştur. üretme yeteneklerini kaybetmiş bu eski nesiller, altıncı neslin aktif ve üstün zekalarını kaldıramazlar. evet, altıncı neslin insanı üstün insandır. yeni bir modeldir ve buna alışsanız fena olmaz. ve size tavsiyeleri çıkın bir hava alın, hayata karışın, iki kitap okuyun. bir türbe ziyaret edin, bi namaz kılın az insan olun. yıllardır şu sözlüğün içine edip durdunuz. ekşi sözlüğün arka bahçesi yaptınız, başkalarının bokunda debelenip durdunuz. orjinal fikirler üretemediniz. büyüdünüz, kiminiz çoluk çocuğa karıştı az onlarla ilgilenin ve yeni nesillere saygılı olun.

neslime en içten sevgilerimle;

Neslim
Şimdi ben şerefimle ölmenin doruğundayım
Unutmadan geçmişi
Unutmayın sözlerimi
Bekliyorum seyrederken
Gökyüzünün kanlı safağını
Bekliyorum sızı
Bekliyorum
(bkz: yaşlı nesil)
elindeki baston ile 6. nesili kovalayan nesillerdir.
besinci nesile bok atanlardan sayıca daha fazla oldukları kesindir.
(bkz: ben hasta ve yaşlı bir nesilim)
can sıkıntısından napacaklarını bilememe durumudur. oysa o kadar güzel işler var ki yapılacak. ama önayak olmaz kimse sadece ya seyreder ya da eleştirir. en kolayı da bu zaten. şimdilik bu duruma en iyi çözüm aşağı da;

(bkz: nesiller arası bilgi yarışması)
(bkz: çak moruk)
mamutlardır. **
(bkz: YAŞLANDIK BE AZiZiM)
' bize altıncı neslin yerini söyle sana sikolata alazayim ' tarzında yaklaşımdır.
(bkz: eski avrupa)
(bkz: nesillerin yaşları)
her yeni nesilin hayatında ilk kez sözlük yazarı olduğunu, hayatında hiç sözlük okumadığını, formatın ne olduğundan haberi olmayan insanlar olduğunu düşünen yazarlardır. bok atmaktan ziyade bütün entrylerde bir yanlış arama merakı vardır bu yazarlarda. yeni nesillerin üzerinden beslenirler. asalak gibi yaşarlar* bir nevi.

(bkz: entry kotuleme mafyasi)
askerdeki devrecilik benzeri sonradan gelenleri ezme psikolojisidir. hele yeni gelen nesil oldukça aktif ve yaratıcı fikirlere sahip ise ki 6. nesil öyle. gayet normal karşılanması gereken çekememe durumudur. yine de 6. nesilin saygıda kusur etmemesinden dolayı polemik ortamı bulamayanların boşa kürek çektiği acınası durumdur.
kendince savundukları haklı sebepleri/bahaneleri olabilir ama hepsinin çaresi var. bu kadar kıskanacağınıza şimdiki hesabınızı kapatıp yeniden bir 6. nesil hesabı alabilir, sizde bu seçilmiş ırkla cennete gidebilirsiniz.
Artistik patinaj hakkı sahipleridir.
1. nesiller 2 3 4 5 6 yı
2. nesiller 3 4 5 6 yı
3. nesiller 4 5 6 yı
4. nesiller 5 6 yı
5. nesiller 6 yı ilk başta beğenmeyebilir. bu hayatın her alanında olagelen bişeydir. nerde o eski ramazanlar, bizim zamanımız da böyle miydi,senin evlatların olsun da aynısını sana yapsınlar * gibi söylemlerin kaynağı da aynı psikolojiyle alakalıdır. *
6. nesiller de 7. nesili begenmeyecek. *
6.nesil aday adayı olduk.6.nesil olabilecekmiyiz bakalım.
neslin kurusun diycem olmayacak dedirten durumdur.kuşaklar arası çatışmaya meydan verilmemelidir.
ısrarla devam etmekte olan bir eylem.
(bkz: yeni nesil sizlerin eseri olacaktır)

bok atmadan önce kendinize bir baksanız acaba..
herhangi bir neslin herhangi bir nesle bok atması gibi yine komik olan durumdur.
güncel Önemli Başlıklar