bugün

her geçen gün daha da gün ışığına çıkan kalitedir.daha önceleri sanal alemde adı sanı duyulmamış olan uludağ sözlük altıncı nesil yazar alımı ile geniş halk kitlelerince okunur ve takip edilir hale gelmiştir.altıncı nesilin yazarları, kaliteyi gerek girdikleri muazzam entrilerle gerekse de sözlük formatına uygun açtıkları başlıklarla bizlere hissettirmiştir.

sonuç olarak uludağ sözlüğü uludağ sözlük yapan altıncı nesildir.
(bkz: kaliteni de al git)
(bkz: allah sizden razı olsun)
(bkz: iyi ki geldiniz)
(bkz: çin malı kalitesi)
(#5607022)
dakika dakika, gün gün uludağ modern'de sergilenmekte olan kalitedir.. allahtan ücretsiz de girip bu kaliteden nasiplenebiliyoruz..
ne kalitesi len sizin k.çınızı toplicam diye anamı ağlatıpta geldim. modern de dalga geçilen neslin ezikliğiyle burdayız akıllı olun. ve 6. nesil güzide insanlar olarak sizleri seviyorum kaliteli olanlarıda biliyorum ama diyorum ki daha bir dikkat benimde vardı hatalarım uyarı msj gelirdi ama yok bir uyarı gelmeden binelim neslin üzerine haydi toplu katliam eğlencesine. kalite dediğin yattığı yerden belli olur gereksiz tartışmalara sebep olicak başlıktır.
olmayan kalitedir. cinsellik, futbol ki yaz dönemindeyiz, bir de ucuz siyaset entry leri dışında bir şey göremezken sol frame de, altıncı nesilin nasıl kalıite kazandırdığı tartışılır. hatta uludagsozluk' un nasıl kaliteli bir sözlük olmktan hızla uzaklaştığını konuşmalıyken biz, ne yazılmış buralara...
yedinci nesil gelinceye kadar sürer. sonra ?
var ile yok arası, az ile çok arası olabilitesi olan; negatif yönde mi pozitif yönde mi olduğu düşünülmesi gereken soyut hede.
tartışılmazdır. *
bu arada;
(bkz: genelleme yapmanın dayanılmaz hafifliği)
(bkz: biri altıncı mı dedi)
kalite olarak bahsedilenin ne olduğu tanımlanmadan, öngörülemeyecek kalitedir.

bir sözlüğün kalitesini belirleyen, tıklanma sayısı, aldığı reklam, getirdiği para ise evet, altıncı nesil tam anlamıyla bir kalite ekolüdür.

ancak eğer bir sözlüğün kalitesini belirleyen, okunabilirliği, içerik olarak doyurucu olması ** ise bu durumda, altıncı nesil sözlüğe, an itibariyle çok da bir şey katmamıştır.

format dışı entry gammazlamaktan sıkıldığımı zaten belirtmiştim. sadece 1 günde, gammazladığım entryler ile haftanın gammazlarına 24. sıradan girebiliyorsam, bu durumda bu sözlüğün işleyişinde ciddi bir hata var demektir.

kaldı ki, aynı istatistik içerisindeki ilk 3 gammazın, yaklaşık ve toplam olarak 580 entry gammazlamış olması içler acısı halimizi göstermektedir.

şimdi bu 580 entrynin sadece altıncı nesile ait olmadığını bende biliyorum. ancak önceden 100 civarı gammaz vakası ile bu istatistik de zirveye oynayabilen yazarlar, 200 gammaz olayını geçmedikçe, kendilerini yukarıda göremez oldu.

sonuç olarak ben, moderasyonun işlerine gelmediğinde, onay bekleyen çaylak entrylerini okumadıklarını düşünüyorum. * * *
ayrıca kız olduğu nickinden ayan beyan ortada olan bir çok çaylağın, sadece 7-8 entry ile yazar olduklarına şahit oldum.

elbette altıncı nesil ile komple alıp veremediğim yok. hatta aralarında benim yazar yaptıklarım da var ancak gelin görün ki sözlük formatı can çekişmekte.

bonus;

(bkz: #5580859)
gereksiz bir genellemedir.
bir diğeri için: (bkz: ses düşmesiden habersiz altıncı nesil)
sadece altıncı nesil yazarların gördüğü kalitedir.
(bkz: on yılda 15 milyon user yarattık)
''sürekli 31 çeken, okul önünde karı kız tavlamak için 3 saat güneş altında dikilen, kitap okumayan, okuduğunu anlamayan, yazdığını okumayan, sözlüğe daşşak sallamaya gelmiş kitle hangi nesil o zaman?'' diye sormak zorunda bıraktırtan komik başlık.
sözlüğün kalitesini yükselttiklerini düşünen altıncı nesil yazarların düşüncesi. tartışılması gereken bir konu, bu konu da moderasyon ayda bir kez nesiller hakkında yazarları bilgilendirirse ki ellerinde istatistik'i bilgileri vardır. o zaman altıncı nesil sözlüğün kalitesini yükseltmiş mi? yoksa düşürmüş mü? rahatlıkla karar verebiliriz.
evet altıncı nesil yazarların içinde muhakkak ki güzel başlık lar okunabilir entry ler yazan yazarlar var. ama ne yazık ki az. bu söylem de insan denilen varlığın bilinç altına yerleşmiş mensup olduğu topluluğun en iyi olduğunu kendisini inandırma eğilimi olarak düşünülebilir.
(bkz: ciddiyse çok komik)

(bkz: şakaysa hiç komik değil)
(bkz: sözlük mü dediniz)
(bkz: ben burayı forum sanmıştım)
kendi alanlarındaki başarılarıdır.onlar da bir işe yararlar, öyle demeyin ama!
(bkz: gotu buyuk 6-n inci nesiller)

edit: hemen eksileyin zaten.
ayaz'ı saymazsak şüphesiz ki, gözden kaçmaması gereken bir değerdir.